r e k l a m a

Partner serwisu

230-kilogramowy balot słomy spadł na kobietę. Ciężko ranną zabrało LPR

Wiadomości wypadki w rolnictwie
Data publikacji 10.06.2018r.

Ważący około 230 kilogramów balot słomy spadł z kilku metrów na 59-letnią kobietę. Poszkodowaną z poważnymi obrażeniami, w tym urazem głowy, do szpitala zabrał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Spadający balot słomy ciężko ranił kobietę

Do bardzo groźnego wypadku doszło w niedzielę, 3 czerwca 2018 roku w jednym z gospodarstw pod Lidzbarkiem Warmińskim (woj. warmińsko-mazurskie). Z ustaleń policjantów, którzy udali się na miejsce zdarzenia, wynika, że dwóch mężczyzn pracowało na poddaszu obory. W pewnym momencie wytoczyli oni balot słomy przez okno. Niestety, ważąca około 230 kilogramów bela spadła z kilku metrów wprost na pracującą przy budynku 59-letnią kobietę. 

r e k l a m aPoszkodowana kobieta doznała licznych obrażeń ciała, w tym urazu głowy, miednicy i nóg. Ranna została przetransportowana śmigłowcem pogotowia ratowniczego do szpitala w Olsztynie – informuje podkom. Monika Klepacka, oficer prasowa KPP w Lidzbarku Warmińskim.

Obecnie funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tego wypadku. Niemal natychmiast ustalono, że wszystkie osoby były trzeźwe. 

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania prac w gospodarstwie rolnym. 

– Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do nieszczęścia. Pamiętajmy o odpowiednim zaplanowaniu wykonywanych prac, uwzględnieniu przerwy na odpoczynek – dodaje podkom. Monika Klepacka. 

Policjantka uczula, aby zwracać uwagę szczególnie na dzieci, które często ulegają wypadkom w gospodarstwach. 

 Ranną 59-letnią kobietę m.in. z urazem głowy i miednicy do olsztyńskiego szpitala zabrał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

  • Ranną 59-letnią kobietę m.in. z urazem głowy i miednicy do olsztyńskiego szpitala zabrał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego  
Paweł Mikos

Fot. KPP Lidzbark Warmiński
Ranną 59-letnią kobietę m.in. z urazem głowy i miednicy do olsztyńskiego szpitala zabrał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a