r e k l a m a

Partner serwisu

Ciągnik dla najbezpieczniejszego gospodarstwa

Wiadomości
Data publikacji 30.09.2017r.

22 września 2017 roku, podczas targów Agro Show odbyła się uroczyste rozstrzygnięcie XV edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zwycięzca otrzymał w nagrodę nowy ciągnik rolniczy.

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne cieszy się rokrocznie satysfakcjonującym, znacznym zainteresowaniem rolników. Chciałbym zapewnić, że KRUS poświęca zarówno rolnikom jak i sprawom polskiej wsi wiele uwagi i troski. Wiem, że na drodze ku dobrej przyszłości polskiego rolnictwa stoi nadal wiele wyzwań: potrzebne jest szerokie współdziałanie wokół strategii dalszego rozwoju, by otwartych przed rolnictwem szans nie tracić. Mam nadzieję, że będziemy nad tym nadal wspólnie pracowali – zaznaczył w swoim przemówieniu Adam Wojciech Sekściński, gospodarz gali, prezes KRUS.

Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne na lubelszczyźnie


Najbezpieczniejszym gospodarstwem w 2017 roku okazało się to prowadzone przez Beatę i Piotra Kondrackich z Górnego w woj. lubelskim. W nagrodę otrzymają ciągnik Ursus C-380.

r e k l a m aDrugie miejsce i nagrodę pieniężną od ministra rolnictwa zdobyli Dorota i Kazimierz Dąbrowscy z Dębowa w woj. podkarpackim. Natomiast 3 lokata i również nagroda finansowa powędruje do Arkadiusza Parkitny z Konieczek w woj. śląskim.


Wycieczkę o wartości 4 tys. złotych w nagrodę od „Tygodnika Poradnika Rolniczego” otrzymali Dominika i Karol Bednarczykowie z woj. podlaskiego


Wyróżnienia specjalne i nagrodę od Prezesa KRUS za stosowanie bezpiecznych i innowacyjnych technologii otrzymają Beata i Zbigniew Kołoszyce z Nowin Wielkich z woj. lubuskiego oraz Maria i Janusz Szczypiorowie z Łyśniewa w Pomorskiem. Z kolei nagroda specjalna od Głównego Inspektoratu Pracy za stosowanie innowacyjnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym otrzymają Alicja, Arkadiusz i Waldemar Przygodzińscy z Dąbrowy Biskupiej w woj. kujawsko-pomorskim.

Komisja również postanowiła wyróżnić 5 gospodarstw za wyjątkową dbałość o o estetykę obejścia. Wyróżnionymi są: Beata i Zbigniew Kołoszycowie, Agnieszka Pietrzak z Franopola w woj. łódzkim, Danuta Witkowska z Warnic w woj. zachodniopomorskim, Marię Szczypior oraz Małgorzata Kamrad i Magdalena Kamrad-Semma ze Starych Kotkowic w woj. opolskim.


Co trzeba zrobić, aby zostać najbezpieczniejszym gospodarstwem rolnym?


Jury konkursu oceniało m.in. ład i porządek w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy; stan budynków inwentarskich i pomieszczeń gospodarczych; wyposażenie maszyn i urządzeń rolniczych w osłony ruchomych części; stan techniczny pił; warunki obsługi i chowu zwierząt; stosowanie i jakość środków ochrony osobistej; rozwiązania techniczne i organizacje stosowane w gospodarstwie w celu ograniczenia ryzyka wypadku.

W tegorocznej edycji wzięło udział 1021 gospodarstw rolnych. Konkurs patronatem honorowym objął Prezydent RP. Natomiast patronem medialnym jest „Tygodnik Poradnik Rolniczy”. pm

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a