r e k l a m a

Partner serwisu

Ciągniki będą walczyć o oficjalny Puchar Polski

Wiadomości
Data publikacji 12.08.2017r.

27 sierpnia odbędzie się trzecia już edycja oficjalnego Pucharu Polski Ciągników. Miłośnicy techniki rolniczej będą się ścigać w Wielowsi położonej w gminie Pakość (powiat inowrocławski).

Imprezę organizuje Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Wielowieś przy współpracy z toruńskim Automobilklubem. Dzięki temu wyścigi mają rangę ogólnopolską.

r e k l a m aPuchar składać się będzie z dwóch części. Automobilklub zadba o wytyczenie odcinka specjalnego, a przejazd po nim będzie mierzony za pomocą profesjonalnego sprzętu, w tym fotokomórek. Po przejechaniu odcinka specjalnego zawodnicy będą walczyć o jak najlepszy czas przejazdu po prostej na odcinku 1/4 mili.

Pomiarów dokonujemy na takich samych zasadach jak podczas rozgrywania odcinków specjalnych rajdów samochodowych. Każda sekunda jest przeliczana na punkty. Jeśli zawodnik ciągnikiem uzyska czas przejazdu wynoszący na przykład 10,5 sekundy, otrzymuje 10,5 pkt. karnych. Wygrywa ten, który uzyska jak najmniej punktów – mówi Jan Balcerak prezes Automobilklubu Toruńskiego.

Traktory ścigać się będą w kategorii ciągników o mocy do 80 KM i mocniejszymi. Rosnąca popularność maszyn historycznych spowodowała, że na stałe w programie imprezy zagościła kategoria dla ciągników zabytkowych.


Ze względu na sentyment, jakim cieszy się Ursus – marka polskich ciągników – w tym roku wprowadzono dwie nowe kategorie dla traktorzystów. Pierwsza przeznaczona jest dla Ursusów C-330, druga zaś dla Ursusów C-45.

W ten sposób chcemy uczcić przypadającą w tym roku 50 rocznicę wyprodukowania pierwszej „trzydziestki” – mówi Marcin Nieznalski ze Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Wielowieś. Nagrody dla zwycięzców tych dwóch kategorii ufunduje Ursus.

W przeprowadzenie sportowych zmagań włączyła się też firma Grene, która jest jedną z największych sieci sklepów rolniczo-technicznych w Polsce. Z tego powodu oficjalna nazwa imprezy to Puchar Polski Grene Race–Wielowieś 2017 r. Dlatego tegoroczna edycja to nie tylko zmagania traktorów, ale też wiele atrakcji dla kibiców i sporo branżowych stoisk, w tym sklep z częściami do maszyn rolniczych i prezentacja oferty firm dostarczających maszyny i środki do produkcji rolnej. Dla kibiców zostanie stworzone m.in. pole do gry w paintball. W tym roku wyścigom ciągników towarzyszyć będzie profesjonalna oprawa muzyczna, a zawody będą komentowane przez zawodowego spikera.

Puchar Polski Grene Race–Wielowieś 2017 r. odbędzie się 27 sierpnia w Wielowsi. Początek zaplanowano na godz. 13. Organizatorzy dysponują ograniczoną ilością miejsc startowych, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Można ich dokonywać telefonicznie pod numerem 602 63 54 95.

„Tygodnik Poradnik Rolniczy” jest patronem medialnym wyścigów w Wielowsi. tś

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a