r e k l a m a

Partner serwisu

Dotacje dla małych gospodarstw do 28 kwietnia

Wiadomości Pieniądze dla rolnika
Data publikacji 19.04.2017r.

Tylko do 28 kwietnia można składać wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dopłaty na restrukturyzację małych gospodarstw. W 2017 roku można na ten cel otrzymać do 60 tys. złotych.

O dotacje mogą się ubiegać rolnicy lub ich małżonkowie prowadzący gospodarstwo o wielkości ekonomicznej do 10 tys. euro. Żeby uzyskać pomoc, należy być ubezpieczonym w KRUS nieprzerwanie przez okres co najmniej 2 lat.

r e k l a m aAgencja będzie wypłacać pomoc w 2 ratach: najpierw 80% – do 48 tys. złotych – i kolejną część środków dopiero po spełnieniu założeń z przedstawionego we wniosku biznesplanu.

Warto także pamiętać, że obecnie w ramach programu restrukturyzacji małych gospodarstw, całość środków należy przeznaczyć na działalność rolniczą w gospodarstwie lub przygotowanie do sprzedaży produktów wytwarzanych w gospodarstwie.

Rolnik, który dostanie wsparcie w ramach restrukturyzacji małych gospodarstw będzie mieć obowiązek prowadzenia gospodarstwa przez minimum 5 lat oraz musi prowadzić ewidencję przychodów i rozchodów w gospodarstwie.

Wnioski można składać w oddziałach regionalnych ARiMR do 20 kwietnia 2017 r. pm

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a