r e k l a m a

Partner serwisu

Policja zastrzeliła 5 protestujących rolników

Wiadomości
Data publikacji 18.06.2017r.

Policja zastrzeliła 5 protestujących rolników w jednym ze stanów w Indiach – podaje indyjski korespondent BBC. Rolnicy domagają się lepszych cen za produkty rolne oraz umorzenia części pożyczek jakie zaciągnęli.

Rolnicy domagają się wyższych cen za produkty rolne i umorzenia kredytów

Rolnicy  z poszczególnych stanów Indii protestują już od końca kwietnia, jednak demonstracje nasiliły się na początku czerwca. Jak twierdzą hinduscy farmerzy, otrzymują zdecydowanie za niskie ceny za wytworzone przez siebie płody rolne. A to z kolei wynika z rekordowo dużych zbiorów na Półwyspie Indyjskim. Domagają się także umorzenia pożyczek jakie zaciągnęli oraz zwiększenia prac nad melioracją i irygacją kraju.

r e k l a m a 

Różne formy protestu

Protesty rolników przyjmują różną formę w zależności od stanu. W prowincji Maharashtra część z gospodarzy wylewa mleko na ulice, zamykają stoiska na rynkach, blokują ulice czy atakują ciężarówki z warzywami.

5 rolników zginęło w czasie zamieszek z policją

Z kolei w stanie Madhya Pradesh doszło do starć rolników ze służbami porządkowymi. We wtorek 6 czerwca, podczas jednej z takich potyczek, mundurowi otworzyli ogień do demonstrujących rolników. Wówczas od kul zginęło 5 protestujących rolników. Po tej tragedii została wprowadzona godzina policyjna – podaje indyjski korespondent BBS.Władze Indii deklarują wolę porozumienia z rolnikami

Ostatecznie rząd Indii zaproponował protestującym, że powoła komitet, który ma zająć się ustaleniem uczciwej ceny minimalnej dla zbiorów. Władze wstępnie zadeklarowały, że zgodzą się na umorzenie pożyczek rolnikom, którzy mają problem z ich spłacaniem.

pm, Fot. pixabay

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a