r e k l a m a

Partner serwisu

Traktory, jak wyścigowe samochody

Wiadomości
Data publikacji 17.08.2016r.

Do niedawana organizowany był, jako Kujawsko-Pałucki Rajd Ciągników na polach Wielowsi. Od ubiegłego roku zyskał miano oficjalnego Pucharu Polski Ciągników. Imprezę organizuje Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Wielowieś oraz Franciszkanie z parafii pw. św. Bonawentury w Pakości. Rajd odbywa się w ścisłej współpracy z Automobilklubem Toruńskim.

Puchar Ciągników składać się będzie z dwóch części – przejazdu na czas po odcinku specjalnym oraz wyścigu na 1/4 mili. Sędziowie będą przeliczać czas na punkty karne według regulaminu rajdów samochodowych. Zdobywcą pucharu zostanie ten, który zostanie sklasyfikowany i zdobędzie najmniejszą ilość punktów karnych. Traktory ścigać się będą w kategorii ciągników z silnikami do 80 KM i mocniejszymi oraz ciągników historycznych.

r e k l a m a– W imprezie mogą uczestniczyć kierowcy mający ukończone 18 lat. Warunkiem konicznym uczestnictwa jest posiadanie prawa jazdy, a w przypadku korzystania z ciągnika niebędącego własnością kierowcy, pisemna zgoda właściciela – zapowiada Marcin Nieznalski ze Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Wielowieś.

TPR jest patronem medialnym wyścigu. Zgłoszenia do Pucharu przyjmuje telefonicznie Marcin Nieznalski (602 63 54 95). Można też dokonać tego poprzez stronę internetową Pucharu Polski http://tpr.pwrwydawnictwo.pl/ wyscigi-traktorow-wielowies

Ilość miejsc startowych jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Puchar Polski odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia. Start został zaplanowany na godz. 12. 

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a