r e k l a m a

Partner serwisu

Wniosek o dopłaty do materiału siewnego tylko do 26 czerwca

Wiadomości
Data publikacji 16.06.2017r.

Do poniedziałku 26 czerwca 2017 roku można składać do Agencji Rynku Rolnego wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego.

Wsparcie będzie przysługiwało rolnikom, którzy wykorzystali materiał siewny zbóż ozimych, zbóż jarych, roślin strączkowych, ziemniaka oraz mieszanek zbożowych i pastewnych, o ile w ich skład wchodzą jedynie nasiona posiadające kategorię elitarny lub kwalifikowany. W tym roku można ubiegać się o dotacje z tytułu materiału użytego do siewu lub sadzenia w okresie od 15 lipca 2016 roku do 15 czerwca 2017 roku.

r e k l a m aWniosek o przyznanie dopłaty wraz z wymaganymi załącznikami należy przesłać listem poleconym lub złożyć osobiście w oddziale terenowym ARR. Można także wypełnić wniosek przy pomocy aplikacji ELF na stronie internetowej ARR.

Warto pamiętać, że dotacja do materiału siewnego ma charakter pomocy de minimis. Jest to o tyle ważne, że łączna kwota pomocy de minimis w rolnictwie przyznana rolnikowi w ciągu ostatnich 3 lat nie może przekroczyć 15 tys. euro. pm

Więcej przeczytasz w artykule: Złóż wniosek na dopłatę do materiału siewnego

 

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a