r e k l a m a

Partner serwisu

Wypadki w rolnictwie: 2 rolników spod Białegostoku poważnie rannych przez prasy rolnicze

Wiadomości
Data publikacji 13.07.2017r.

W odstępie zaledwie 3 dni doszło do dwóch niebezpiecznych wypadków podczas prac polowych. Dwóch rolników zostało rannych podczas prasowania. Ich ręce zostały wciągnięte przez prasę.

17-letniego rolnika zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Do pierwszego z tych wypadków doszło w piątek, 7 lipca po godzinie 16.00 w miejscowości Janowszczyzna (powiat sokólski, województwo podlaskie). 17-letni rolnik prasował siano. W pewnym momencie wysiadł z kabiny ciągnika i prawdopodobnie chciał poprawić jeden z elementów prasy rolniczej. Niestety robił to przy włączonym wałku przekaźnika.
Rolki maszyny pochwyciły jego lewą rękę i wciągnęły do środka prasy. Na całe szczęście w pobliskiej miejscowości odbywały się ćwiczenia strażaków, więc pomoc przybyła bardzo szybko. Strażacy z OSP Olsza i z JRG w Dąbrowie Białostockiej użyli sprzętu hydraulicznego, żeby uwolnić chłopaka.
Z poważnymi ranami ręki został on przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do białostockiego szpitala.

r e k l a m aPrasa wciągnęła rękę rolnikowi

Do podobnego wypadku doszło także 10 lipca przed południem na polu w miejscowości Śliwno (powiat białostocki, województwo podlaskie). Tam również podczas prasowania rolnik chciał poprawić coś przy maszynie. Niestety wałki prasy belującej uwięziły rękę mężczyzny.
Strażacy z OSP Choroszcz zdoałi uwolnić jego rękę dzięki narzędziom hydraulicznym. Rany rolnik trafił pod opiekę zespołu pogotowia ratunkowego i następnie przetransportowany do szpitala.Pm, fot. OSP Choroszcz

Wypadki w rolnictwie: rolnik poważnie rannych podczas prac polowych przez pasę rolniczą Fot. OSP Chroszcz
Wypadki w rolnictwie: rolnik poważnie rannych podczas prac polowych przez pasę rolniczą Fot. OSP Chroszcz

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a