r e k l a m a

Partner serwisu

Czas na letnie przycinanie krzewów ozdobnych

Dom i Ogród Ogród
Data publikacji 08.07.2018r.

Powoli zapominamy, jak okazale kwitły krzewy wiosenne i wydaje się, że czas poświęconej im uwagi minął. Po kwitnieniu również wymagają naszej troski.

Już przekwitły, ale…

W przypadku azalii i rododendronów usuwamy przekwitłe kwiatostany, by nie dopuścić do zawiązywania nasion. Chyba że zamierzamy zebrać zimą nasiona do wysiewu. Pozostawienie wszystkich kwiatostanów ogranicza tworzenie nowych pędów, a także blokuje zawiązywanie pąków na następny sezon. Wyłamywanie kwiatostanów jest proste i nie powinno sprawiać problemu nawet początkującemu ogrodnikowi. Wystarczy chwycić kwiatostan w palce i wyłamać u nasady.

r e k l a m aKolejnym zabiegiem jest odchwaszczanie. Należy wykonać to ostrożnie, gdyż rododendrony i azalie korzenią się bardzo płytko i podczas motyczkowania nietrudno je uszkodzić. Warto po odchwaszczeniu zasilić je nawozami przeznaczonymi do tego gatunku roślin. Zasilanie nawozami jest teraz wyjątkowo polecane, gdyż krzewy są w trakcie tworzenia nowych przyrostów oraz zawiązywania pąków kwiatowych. Po opieleniu i zasileniu, można rozłożyć ściółkę to ograniczy parowanie wody i rozwój chwastów. Najlepszą ściółką jest kora sosnowa. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, pod krzew trzeba przeznaczyć minimum 10-litrowe wiadro wody.


Artykuł podzielony na strony, czytasz 1 z 2 stron.

Czytaj dalej

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a