r e k l a m a

Partner serwisu

Gardenia – w królestwie ogrodów

Dom i Ogród
Data publikacji 13.03.2017r.

Ponad sześciuset wystawców z Polski i zagranicy zjechało w miniony weekend do Poznania na XI Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. W ich ramach zwiedzający mogli zobaczyć nowości technologiczne i zapoznać się z trendami ogrodniczymi oraz tendencjami we florystyce i dekoracji wnętrz.


Przyglądając się ofercie wystawców Gardenii, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że ogród przestał być miejscem ciężkiej pracy. Na stoiskach prezentujących urządzenia i maszyny ogrodnicze dominowały bowiem samobieżne kosiarki. Tego typu nowinki technologiczne ma w ofercie niemal każda firma związana z produkcją sprzętu ogrodniczego. Części z nich przyznano Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Otrzymała go m.in. firma Stiga za kosiarkę do trawy Autoclip 530 SG. Zdaniem producenta to idealny partner do pracy w ogrodzie. Jej działanie można kontrolować dzięki aplikacji na smartfona i nawigować GPS-em. slo

r e k l a m a
Możliwość zakupu kwiatów, drzew i krzewów ściąga co roku na Gardenię tysiące miłośników ogrodów. W tym roku mogli zapoznać się z ofertą  kilkuset wystawców, którzy swoje produkty prezentowali w stolicy Wielkopolski między 2 a 4 marca.


Gardenia to m.in. miejsce dla pasjonatów modelowania krzewów. Finezyjne cięcia zaprezentowane przez holenderską firmę Twenthe Plant mogą posłużyć za inspirację do samodzielnej pracy.


Pawilon 6A był na Gardenii miejscem dla miłośników dekoracji wnętrz. Choć przed nami dopiero Wielkanoc, to już dominowały w nim dekoracje bożonarodzeniowe. Było też sporo pomysłów na oświetlenie ogrodu. Lampion z elektryczną świecą przyciągał uwagę miłośników technologicznych rozwiązań. Sztuczna świeca z energooszczędną żarówką daje przyjemnie ciepły odcień światła i jest bezpieczna w użytkowaniu.


Zwiedzający mogli zapoznać się również z najnowszą ofertą urządzeń i sprzętu ogrodniczego. Prezentowane były nie tylko proste narzędzia typu grabie czy łopaty. Przedstawiano także nowe odsłony różnych urządzeń, jak np. firmy Taro Recycler, której spalinowa kosiarka do trawy może być przechowywana w pionie.


Chaber bławatek, dynia ozdobna, czarnuszka damasceńska, kocimiętka czy dzwonek ogrodowy to tylko kilka rodzajów nasion, które znalazły się w serii roślin miododajnych. To hit tegorocznej Gardenii prezentowany przez firmę PNOS Ożarów Mazowiecki. Za tę oryginalną serię nasion firma otrzymała w tym roku Złoty Medal MTP.


Inteligentna szklarnia domowa. To nowość dla miłośników ekologicznej żywności – tak przynajmniej twierdzi producent, firma Green Farm, która na Gardenii pokazała prototyp hydroponicznej, w pełni automatycznej szklarni elektrycznej.


Powrót do tradycji – tak w największym skrócie można opisać trendy w ogrodnictwie. Producenci bylin w ramach Gardenii prezentowali przede wszystkim stare, często zapomniane już odmiany roślin. Wśród nich pojawiła się rudbekia – jedna z bardziej znanych roślin wieloletnich. Jest stosunkowo łatwa w uprawie i kwitnie przez całe lato.

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a