r e k l a m a

Partner serwisu

Miedzian w czarnej porzeczce

Dom i Ogród
Data publikacji 21.04.2017r.

Jak podają niektóre portale internetowe, do ochrony plantacji porzeczki czarnej przed chorobami grzybowymi ponownie można stosować Miedzian. Fungicyd ten sprawdza się w zwalczaniu antraknozy, rdzy wejmutkowo-porzeczkowej, opadziny liści i białej plamistości liści, czyli najważniejszych i najgroźniejszych chorób występujących na plantacjach.

Opadzina liści, rdza wejmutkowo-porzeczkowa i biała plamistość, to choroby, które objawiają się brązowymi plamami na blaszce liściowej powodującymi obumieranie całej bądź częściowej jej powierzchni. Wskutek zmian zmniejsza się asymilacja, odżywianie, które rzutuje na jakość plonu.

r e k l a m aWieloletnie badania prowadzone przez naukowców IO w Skierniewicach dowiodły skuteczności preparatów miedziowych w zwalczaniu ww. chorób. Od bieżącego roku wegetacyjnego można, tak jak przed laty, stosować ponownie Miedzian w uprawach czarnej porzeczki.

Należymy do światowej czołówki państw uprawiających te owoce, w uprawach których masowo występują choroby grzybowe spowodowane złą agrotechniką, czynnikami atmosferycznymi i profilaktyką. Właściwe prowadzenie upraw z zachowaniem wszelkich zasad i profilaktyczna ochrona fungicydowa pozwoli w dużej mierze ograniczyć infekcję i straty plonu.mw

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a