Nasza strona zapisuje niewielkie pliki tekstowe, nazywane ciasteczkami (ang. cookies) na Twoim urządzeniu w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień oznacza zgodę na przechowywanie cookies w Twoim urządzeniu. Więcej informacji o plikach cookies.

Zgadzam się

r e k l a m a

Partner serwisu

Czy za wycinkę z własnego lasu, bez pozwolenia, grozi kara?

Pieniądze i Prawo Porady prawne
Data publikacji 03.03.2018r.

Czy to prawda, że właściciel może zapłacić grzywnę za wycinanie drzew z własnego lasu?

Według art. 158 Kodeksu wykroczeń, właściciel lub posiadacz lasu, który dokonuje wyrębu drzewa w należącym do niego lesie albo w inny sposób pozyskuje z tego lasu drewno niezgodnie z planem urządzenia lasu, uproszczonym planem urządzenia lasu lub decyzją określającą zadania z zakresu gospodarki leśnej albo bez wymaganego pozwolenia, podlega karze grzywny.

r e k l a m a



W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się przepadek pozyskanego drewna. Należy podkreślić, że w lasach prywatnych pozyskiwanie drewna z własnego lasu jest możliwe, gdy jest to zgodne z uproszczonym planem urządzenia lasu albo na podstawie decyzji starosty zastępującej plan.

dr hab. Aneta Suchoń

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a