Komitet Społeczny Rolnicy Rolnikom: Pomoc dla Jana Korysia po pożarze obory

Polskie mleko Wiadomości z branży
Data publikacji 02.03.2018r.

Jan Koryś ze wsi Stryj, jest bardzo dobrym hodowcą. Dostarczał do SM Ryki ponad 500 tysięcy litrów mleka rocznie. 6 lutego spotkała go niespodziewana tragedia.

Zapaliła się płyta stanowiąca podbitkę dachu nowoczesnej obory. Runęła w dół, siejąc spustoszenie. Wszystkie krowy – 83 sztuki zginęły. Uszkodzeniu uległo również wyposażenie obory, w tym robot firmy GEA, robot do podgarniania paszy również firmy GEA.


Została też zniszczona hala udojowa tej samej firmy, która pracowała razem ze wspomnianym robotem. Zniszczona została duża część poszycia dachowego i cały świetlik kalenicowy. Uległo całkowitemu spaleniu ocieplenie dachu wewnątrz obory. Zniszczeniu uległy wentylatory i cała instalacja elektryczna.
Apelujemy do wszystkich rolników – nie tylko producentów mleka oraz do instytucji i firm działających w rolnictwie i jego otoczeniu o finansowe i rzeczowe wsparcie odbudowy gospodarstwa Jana Korysia. Bądźmy solidarni z poszkodowanym hodowcą. Pamiętajmy, że takie nieszczęście może spotkać każdego rolnika.

Na numer podanego konta prosimy wpłacać datki finansowe. Liczy się każda złotówka. Koordynatorem rzeczowej akcji pomocowej jest znany w środowisku mleczarskim Zenon Więk – wiceprezes do spraw skupu SM Ryki. Podajemy jego numer telefonu: 662 148 748.            

Numer konta
Komitetu Społecznego
Rolnicy Rolnikom:

Bank Spółdzielczy Ryki Odział Kłoczew

21 8724 1028 2003 2809 1532 0001

Redakcja

Partner serwisu