Claas podpisał umowę z Instytutem Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Claas podpisał umowę z Instytutem Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

22 maja 2017 r. porozumienie podpisali dyrektor Instytutu profesor dr hab. inż. Jacek Przybył oraz prezes firmy Claas Polska Karl–Wilhelm Hundertmark. Obie strony ustaliły, iż posiadają wspólne cele i w ramach owej współpracy zobowiązały się pomagać wzajemnie w realizacji działań naukowych i edukacyjnych. Mowa tu m.in. o wykładach tematycznych, konferencjach czy innych formach upowszechniania wiedzy rolniczej.

r e k l a m a

Nawiązanie formalnych relacji dwustronnych jest zwieńczeniem dotychczasowej współpracy między Claas Polska a Instytutem Inżynierii Biosystemów, która odbywała się już na wielu płaszczyznach w postaci  staży dla studentów, wykładów tematycznych czy corocznego uczestnictwa w TRiLiadzie. Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego biorą udział w corocznych spotkaniach w Centrum Szkoleniowym Claas mających na celu poszerzenie wiedzy z zakresu systemów diagnostyki, precyzyjnego rolnictwa oraz zapoznanie się z przekrojem wszystkich maszyn rolniczych.

Szereg wspólnych działań zaowocował również włączeniem Instytutu Inżynierii Biosystemów do programu fundacji Claas Stiftung – nagrody dla najlepszej pracy inżynierskiej oraz wspierania jednostki w niezależnych badaniach naukowych.


Przemysław Staniszewski

Zainteresował Cię ten artykuł?
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii