Paszowozy testowane w Osięcinach

Maszyny Rolnicze
Data publikacji 16.11.2015r.

Na początku października br. w gospodarstwie Jarantowice należącym do Ośrodka Hodowli Zarodowej Osięciny, do pracy ruszyło siedem wozów paszowych różnych producentów reprezentujących dostępne na rynku systemy mieszania. Wszystko po to, aby oglądający to niecodzienne wydarzenie rolnicy, mogli osobiście ocenić, jak radzą sobie poszczególne maszyny z rozdrabnianiem i ujednoliceniem paszy. Współorganizatorem tego swoistego testu był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie i DLG Agrofood Polska.

Wóz paszowy wpływa na ograniczenie nakładów pracy w gospodarstwie, a odpowiednio przygotowany TMR przekłada się na poprawę wydajności krów. Jednak, zdaniem żywieniowca OHZ Osięciny dr. Zbigniewa Lacha, wóz paszowy trzeba używać z głową, bo maszyna jest tylko narzędziem w ręku żywieniowca a w złych rękach może przynieść wiele szkód. 


Szczegóły dotyczących tego tematu znajdziecie Państwo w numerze 47/2015 "Tygodnika Poradnika Rolniczego".

Jeżeli jeszcze nie masz prenumeraty "Tygodnika Poradnika Rolniczego", możesz ją zamówić korzystając z zakładki Prenumerata lub zadzwonić pod numer (61) 886 06 30 lub skorzystać z e-wydania.

Partner serwisu