r e k l a m a

Partner serwisu

Top 10 ciągników rolniczych w pierwszym półroczu 2017

Maszyny Rolnicze
Data publikacji 07.08.2017r.

Po latach spadków rejestracji nowych ciągników rynek zaczyna stabilizować się – takie wnioski można wysunąć z najnowszych danych podsumowujących pierwsze półrocze. Eksperci przewidują, że tendencja spadkowa może zostać zatrzymana na dobre, bo po trwających już żniwach, rolnicy mogą ruszyć na zakupy sprzętu rolniczego.

Pierwsza połowa roku zakończyła się sprzedażą 4135 nowych ciągników. Choć jest to wartość o 45 sztuk niższa niż w 2016 roku, to jednak liczba zarejestrowanych ciągników w czerwcu 2017 roku była nie tylko wyższa o 3 procent niż przed miesiącem, ale odnotowano 4-procentowy wzrost w ujęciu rocznym tj. w porównaniu do czerwca 2016 roku. Notowana w ostatnich miesiącach tego roku tendencja niewielkich wzrostów rejestracji sugeruje, że mamy do czynienia z pewną stabilizacją, a być może i ożywieniem na rynku. Z tej sytuacji korzysta przede wszystkich trzech graczy (New Holland, Kubota, John Deere), którzy jako jedyni w pierwszym półroczu wprowadzili na rynek co najmniej pół tysiąca nowych traktorów. Również ci sami producenci dostarczyli do gospodarstw najwięcej ciągników w czerwcu br. osiągając podobne, bo oscylujące wokół 15 procent, udziały rynkowe.

r e k l a m aZestawieniu przewodzi New Holland, który w czerwcu sprzedał 114 ciągników. Sprzedaż ciągników tego producenta była jednak o 5 procent niższa niż przed miesiącem, ale już w ujęciu rocznym zanotowano blisko 8-procentowy wzrost rejestracji. W czerwcu różnica między liderem a zajmującą kolejne miejsce firmą John Deere wynosiła tylko jeden ciągnik. Amerykański producent zamknął czerwiec sprzedażą 113 egzemplarzy. Wynik ten był o 3 procent lepszy niż przed miesiącem. John Deere odnotował również wzrost sprzedaży w porównaniu do czerwca 2016 roku. W tym ujęciu wzrost wyniósł 5 procent. Sytuacja na podium była bardzo zacięta, o czym świadczyć może ilość rejestracji jaką odnotowała zajmująca trzecią lokatę Kubota. Japoński producent sprzedał 112 ciągników, notując przy tym 10-procentowy wzrost sprzedaży w ujęciu miesięcznym. Kubota osiągnęła również o 11 procent większą ilość rejestracji niż w czerwcu roku ubiegłego. W półrocznym zestawieniu Kubota zajmuje wysokie drugie miejsce, dzięki sprzedaży 525 nowych ciągników rolniczych. To najwyższa lokata Kuboty w 13-letniej obecności tej marki na polskim rynku.


Artykuł podzielony na strony, czytasz 1 z 2 stron.

Czytaj dalej

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a