Top 10 ciągników rolniczych w pierwszym półroczu 2017

Top 10 ciągników rolniczych w pierwszym półroczu 2017

Po latach spadków rejestracji nowych ciągników rynek zaczyna stabilizować się – takie wnioski można wysunąć z najnowszych danych podsumowujących pierwsze półrocze. Eksperci przewidują, że tendencja spadkowa może zostać zatrzymana na dobre, bo po trwających już żniwach, rolnicy mogą ruszyć na zakupy sprzętu rolniczego.

r e k l a m a

Pierwsza połowa roku zakończyła się sprzedażą 4135 nowych ciągników. Choć jest to wartość o 45 sztuk niższa niż w 2016 roku, to jednak liczba zarejestrowanych ciągników w czerwcu 2017 roku była nie tylko wyższa o 3 procent niż przed miesiącem, ale odnotowano 4-procentowy wzrost w ujęciu rocznym tj. w porównaniu do czerwca 2016 roku. Notowana w ostatnich miesiącach tego roku tendencja niewielkich wzrostów rejestracji sugeruje, że mamy do czynienia z pewną stabilizacją, a być może i ożywieniem na rynku. Z tej sytuacji korzysta przede wszystkich trzech graczy (New Holland, Kubota, John Deere), którzy jako jedyni w pierwszym półroczu wprowadzili na rynek co najmniej pół tysiąca nowych traktorów. Również ci sami producenci dostarczyli do gospodarstw najwięcej ciągników w czerwcu br. osiągając podobne, bo oscylujące wokół 15 procent, udziały rynkowe.

Zestawieniu przewodzi New Holland, który w czerwcu sprzedał 114 ciągników. Sprzedaż ciągników tego producenta była jednak o 5 procent niższa niż przed miesiącem, ale już w ujęciu rocznym zanotowano blisko 8-procentowy wzrost rejestracji. W czerwcu różnica między liderem a zajmującą kolejne miejsce firmą John Deere wynosiła tylko jeden ciągnik. Amerykański producent zamknął czerwiec sprzedażą 113 egzemplarzy. Wynik ten był o 3 procent lepszy niż przed miesiącem. John Deere odnotował również wzrost sprzedaży w porównaniu do czerwca 2016 roku. W tym ujęciu wzrost wyniósł 5 procent. Sytuacja na podium była bardzo zacięta, o czym świadczyć może ilość rejestracji jaką odnotowała zajmująca trzecią lokatę Kubota. Japoński producent sprzedał 112 ciągników, notując przy tym 10-procentowy wzrost sprzedaży w ujęciu miesięcznym. Kubota osiągnęła również o 11 procent większą ilość rejestracji niż w czerwcu roku ubiegłego. W półrocznym zestawieniu Kubota zajmuje wysokie drugie miejsce, dzięki sprzedaży 525 nowych ciągników rolniczych. To najwyższa lokata Kuboty w 13-letniej obecności tej marki na polskim rynku.


Artykuł podzielony na strony, czytasz 1 z 2 stron.

Zainteresował Cię ten artykuł?
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii