r e k l a m a

Partner serwisu

Wypróbują ciągnik Claas Atos we własnym gospodarstwie

Maszyny Rolnicze
Data publikacji 07.04.2017r.

Przez 150 motogodzin w ciągu 2 miesiące Sylwester Baranek i jego syn, Bogumił, będą mogli testować we własnym gospodarstwie nowego Claasa Atos 340. Taką możliwość uzyskali dzięki wygranej w konkursie podczas „Dożynek Claasa”.

2 miesiące na testy ciągnika

Nowego Claasa Atos 340 dostarczono do gospodarstwa Baranków w Michałowie (gmina Piaski, powiat gostyński, woj. wielkopolskie) w  poniedziałek 3 kwietnia 2017 roku. Ciągnik pozostanie u rolników aż do początku czerwca. W tym czasie gospodarze mogą przepracować na nim aż 150 motogodzin.

r e k l a m aWygrana w "Dożynkach Claasa"

– Młody będzie nim jeździł – jasno określił Sylwester Baranek. Jego syn podczas dożynek Claasa zorganizowanych pod koniec sierpnia 2016 roku był jednym z 10 rolników, którzy wygrali konkurs „Ciągniki Claas. Naprawdę dobra robota”.  „Tygodnik Poradnik Rolniczy” patronował konkursowi, w którym do wygrania była możliwość wypróbowania maszyny we własnym gospodarstwie. Wówczas wzięło w nim udział ponad 200 rolników, a zadanie było tylko z pozoru proste – odpalić w jak najkrótszym czasie ciągnik. Jednak kilka przeszkód oraz odcięty dopływ prądu z akumulatora wielu osobom znacznie utrudniło to zadanie. Ale nie Bogumiłowi Barankowi.

– W sumie wystarczyła dobra sprawność oraz trochę dedukcji i dość szybko udało się uruchomić ciągnik – wspominał młody rolnik z Michałowa.

Ciągnik do siewnika i do transportu

Nowego Claasa Atos 340 będzie chciał wypróbować w niemal każdej sytuacji. – Planujemy go użyć do orki, do paszowozu, podczepimy do niego agregat, siewnik, może też opryskiwacz. Na pewno będziemy chcieli sprawdzić jak sobie poradzi z kosiarkami i czasem wykorzystamy go do lekkiego transportu – planuje Bogumił Baranek.

Z kolei Barbara Raba, przedstawicielka Claas Polska przekonywała, że poprzedni zwycięzcy dożynek cenili w maszynie chociażby jego zwrotności czy skrzynię biegów.Claas wprowadził model Atos 340 do produkcji w 2014 roku. W ciągniku pracuje silnik 4-cylindrowy o mocy 102 KM  i 408 Nm max. momentem obrotowym.

pm
Bogumił Baranek odebrał symboliczny klucz do Claasa Atos 340 z rąk Barbary Raby z Claas Polska

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a