r e k l a m a

Partner serwisu

Zetor wraca do Zambii

Maszyny Rolnicze
Data publikacji 24.05.2017r.

Po blisko dwudziestu latach nieobecności czeski Zetor ponownie wchodzi ze sprzedażą swoich ciągników do Zambii. Planuje tam wysyłać maszyny serii Proxima i Forterra o mocy od 100 do 150 KM.

Zambia jest kolejnym krajem afrykańskim, do którego Zetor będzie eksportować swoje maszyny i części zamienne. Stało się to możliwe po nawiązaniu współpracy z firmą Agriserve Agro, w której przez pierwsze dwa lata będą pracowali czescy technicy z fabryki w Brnie.

r e k l a m aZetor wiąże z tym krajem spore nadzieje, bowiem aż osiemdziesiąt procent mieszkańców Zambii zajmuje się rolnictwem i hodowlą. Najwięcej uprawia się w tym kraju kukurydzy, trzciny cukrowej i pszenicy. Zasiewa się również soję, bawełnę, tytoń i warzywa. Na farmach dominuje hodowla drobiu, trzody chlewnej, bydła i ryb. Marka Zetor jest już tam dobrze znana, bowiem do 2000 roku do Zambii zostało sprzedanych siedemset traktorów. Najwięcej w latach 1979–1983. Czeski producent podaje, że pierwsze maszyny już trafiły do nowych właścicieli. Zetor prowadzi rozmowy również na innych afrykańskich rynkach.

Obecnie Zetor zatrudnia około 700 osób. Za granicą tę markę reprezentuje sześć spółek córek zlokalizowanych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Ameryce Północnej i w Indiach. Z całkowitej produkcji zakładu w Brnie na eksport trafia aż 85% wszystkich ciągników. Oprócz Czech i Słowacji do tradycyjnych rynków należą Polska, Litwa, Irlandia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, USA lub Bułgaria.

P. Staniszewski

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a