Kolejne produkty INNVIGO

Uprawa Wiadomości z branży
Data publikacji 12.12.2017r.

Oferta INNVIGO powiększyła się o kolejne produkty wzmacniając firmowe programy kompleksowej ochrony zbóż, rzepaku ozimego oraz buraka cukrowego. W listopadzie br. rejestrację uzyskały środki: Major 300 SL, Cevino 500 SC oraz Madron 50 FS.

Już wiosną 2018 r. do sprzedaży trafi produkt Major 300 S. Herbicyd zawiera chlopyralid, substancję sprawdzoną w zwalczaniu chwastów dwuliściennych (w tym chabra bławatka, rumianowatych, ostrożenia polnego) w zbożach, rzepaku ozimym oraz buraku cukrowym. Etykieta przewiduje jego stosowanie samodzielnie oraz w mieszaninach zbiornikowych w dawkach 0,3–0,4 l/ha. 


Już od jesieni dostępny jest natomiast herbicyd zbożowy Cevino 500 SC zawierający flufenacet o działaniu nalistnym i doglebowym. Cevino 500 SC będzie można stosować zarówno  przedwschodowo, jak i powschodowo solo oraz w mieszaninach zbiornikowych z diflufenikanem czy metsulfuronem w dawkach 0,24–0,35 l/ha. Herbicyd będzie dobrym narzędziem do budowania skutecznych rozwiązań w ochronie herbicydowej zbóż ze szczególnym uwzględnieniem miotły zbożowej.

Madron 50 FS to zaprawa oparta o znany fludioksonil. Etykieta przewiduje możliwość zaprawiania pszenicy ozimej, pszenżyta i żyta. Madron 50 FS będzie zabezpieczał zboża przed infekcjami ze strony takich patogenów jak: pleśń śniegowa zbóż i traw, śnieć cuchnąca pszenicy, śnieć gładka pszenicy, zgorzel siewek. Maksymalna zalecana dawka to 100 ml środka z dodatkiem 700 ml wody na 100 kg ziarna siewnego.

M. Kalinowski

Partner serwisu