r e k l a m a

Partner serwisu

Nowy sposób na ochronę jęczmienia i pszenżyta

Uprawa
Data publikacji 26.09.2017r.

Sumi Agro Poland uzyskała zgodę na rozszerzenie rejestracji Kendo 50 EW, fungicydu do zwalczania mączniaka prawdziwego. Dotychczas środek miał rejestrację umożliwiającą jego stosowanie w pszenicy jarej i ozimej, jęczmieniu jarym oraz w uprawach sadowniczych. Od teraz można go stosować w jęczmieniu ozimym oraz pszenżycie ozimym.

Mączniak prawdziwy zbóż jest patogenem występującym na terenie całej Polski. Jego rozwój ułatwia długa i ciepła jesień. Na dodatek, grzybnia mączniaka nie potrzebuje wiele wody. Z tego powodu od kilku sezonów jest to coraz większe zagrożenie dla upraw zbożowych.

r e k l a m aMączniak może być niebezpieczny zwłaszcza dla jęczmienia ozimego. Zboże to może tworzyć pędy kłosonośne tylko jesienią. Jeśli wówczas dojdzie do infekcji mączniakiem, jęczmień będzie gorzej zimował, a wiosną może mieć problemy ze startem wegetacji oraz będzie bardziej narażony na żerowanie szkodników.

Cyflufenamid, czyli substancja czynna zawarta w Kendo 50 EW otrzymała od brytyjskiego HGCA najwyższą notę w zwalczaniu mączniaka. Ponadto, jak pokazują badania, stosowanie naszego fungicydu ogranicza również występowanie innych chorób grzybowych takich jak plamistość siatkowa liści i rynchosporioza zbóż – mówi Marta Strzelecka-Berek z Sumi Agro Poland. pm
(fot. sumiagro.pl)

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a