r e k l a m a

Partner serwisu

Siarka odpłynie z Gdyni

Uprawa
Data publikacji 19.03.2017r.

Pod koniec lutego br. została podpisana umowa pomiędzy Grupą Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A. w Grzybowie a Bałtycką Bazą Masową Sp. z o.o. w Gdyni, dotycząca przeładunku siarki.

Surowiec wydobywany przez Grupę Azoty SIARKOPOL, a załadowywany na statki przez Bałtycką Bazę Masową trafi do kontrahentów na całym świecie. Sygnatariuszami umowy byli prezes zarządu Grupy Azoty SIARKOPOL Karol Dytkowski oraz prezes zarządu Bałtyckiej Bazy Masowej Mirosław Turzyński.

r e k l a m a– Podpisana umowa to kolejny etap realizacji strategii Grupy Azoty w ramach działalności logistycznej, to wzmocnienie pozycji konkurencyjnej poprzez wykorzystanie własnych aktywów portowych. Dążąc do wzrostu wartości Grupy, znajdujemy nowe obszary dla współpracy pomiędzy naszymi podmiotami – powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty S.A.

Przedmiotem umowy jest świadczenie przez BBM na rzecz Grupy Azoty SIARKOPOL usług przeładunkowo-składowych siarki granulowanej i pastylkowanej. Siarka z Grzybowa będzie dostarczana do Gdyni koleją, gdzie zostanie przez BBM rozładowana i załadowana na statki. W ciągu roku ma zostać przeładowane około 300 tys. ton tego surowca. Rozpoczęcie przeładunku nastąpi z początkiem 2018 roku, a do tego czasu trwać będzie adaptacja terminalu do przeładunku siarki.

Grupa wAzoty SIARKOPOL jest jedynym przedsiębiorstwem w kraju i na świecie prowadzącym kopalniane wydobycie siarki. Spółka wydobywa około 650 tys. ton rocznie tego surowca i zakłada wzrost wydobycia w kolejnych latach. 97,25% akcji spółki należy do Grupy Azoty S.A. Siarka z Grzybowa wykorzystywana jest przez Grupę Azoty S.A. oraz Grupę Azoty PUŁAWY w procesie produkcji kaprolaktamu i siarczanu amonu, natomiast przez Grupę Azoty POLICE do wytwarzania nawozów wieloskładnikowych i bieli tytanowej.
M.K.

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a