Trwają Konferencje Zimowe Syngenta

Uprawa Wiadomości z branży
Data publikacji 08.02.2018r.

Cykl Konferencji Zimowych organizowanych przez Syngenta rozpoczął się 30 stycznia br. w Poznaniu, ale jest jeszcze kilka terminów tych spotkań w lutym (informacja w artykule). Najważniejszym elementem tegorocznych spotkań jest prezentacja zintegrowanej oferty dla uprawy zbóż.

Nie zabraknie nowości w ochronie fungicydowej takich jak Elatus Era i sprawdzonych sposobów na regulację wzrostu zbóż – Moddus i Moddus Start. Elatus Era opiera się na znakomitym działaniu substancji czynnej SOLATENOL. Produkty oparte o tę substancję aktywną są obecnie najchętniej rekomendowanymi fungicydami przez niezależnych doradców w takich krajach jak Niemcy i Francja.


SOLATENOL 


Szybko wchłania się w warstwę woskową i tkanki liścia, następnie po szybkim pobraniu powoli się w nich przemieszcza i zapewnia długą ochronę. Przez długi okres idealnie zabezpiecza całą blaszkę liściową. Dodatkowo zapewnia także ochronę nowych przyrostów. Na podstawie wyników badań niezależnego instytutu badawczego ADAS z Wielkiej Brytanii, nawet 40 dni po aplikacji substancji SOLATENOL™ skuteczność zwalczania septoriozy wynosi 80%! Potwierdzają to również doświadczenia własne Syngenta, pokazujące dłuższe działanie substancji w porównaniu do referencyjnych substancji z grupy SDHI.

Elatus Era

Ze względu na zawartość dwóch niezwykle mocnych substancji aktywnych, czyli Solatenolu oraz Protiokonazolu stanowi idealne, kompletne rozwiązanie w ochronie zbóż, a zastosowanie fungicydu w fazie liścia flagowego zapewni nie tylko długotrwałą ochronę, ale przede wszystkim znaczny wzrost plonu.

Fungicyd Elatus Era posiada bardzo szeroką rejestrację we wszystkich zbożach tj. pszenica ozima i jara, jęczmień ozimy i jary, pszenżyto ozime oraz żyto. Elastyczne okno stosowania wyróżnia produkt na rynku, zgodnie z rejestracją, można go stosować od fazy pierwszego kolanka do końca fazy kwitnienia (BBCH 31-69) dla pszenicy, żyta i pszenżyta, natomiast dla jęczmienia od fazy pierwszego kolanka do końca fazy kwitnienia (BBCH 31-59). Idealnie sprawdzi się w tzw. zabiegu T-2, czyli drugim zabiegu fungicydowym, a najbardziej optymalne okno stosowania przypada na fazę BBCH 37.

Tematyka konferencji

Zaproszeni eksperci na tegoroczne konferencje Syngenta to m.in. dr Marta Damszel z UWM w Olsztynie, która będzie prezentowała najnowsze informacje o zagrożeniach związanych z patogenami zbóż. Dr Marek Miszczyk z IOR w Gliwicach będzie natomiast przybliżał temat podrabianych środków ochrony roślin.

Obok całego bloku zagadnień związanych z nowościami w ochronie roślin i rekomendacjami na obecny sezon, rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego, a w szczególności techniki efektywnej aplikacji i zapobiegania znoszeniu środków ochrony roślin przedstawi na konferencjach firma Kverneland, a ofertę odzieży ochronnej dla opratorów opryskiwaczy przedstawi firma Bolte.

W programie konferencji jak co roku nie zabraknie okazji do mniej formalnych rozmów i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami spotkania oraz ekspertami Syngenta. Tradycyjnie odbędzie się również loteria konferencyjna z wyjątkowo atrakcyjną nagrodą główną – voucherem do biura podróży o wartości aż 6000 zł.

Gdzie jeszcze odbędą się Zimowe Konferencje Syngenta?

W tym roku Konferencje Zimowe Syngenta odbywają się w sześciu lokalizacjach: 30 stycznia w Poznaniu (w Cinema City Kinepolis), 1 lutego w Goleniowie (w Hotelu JF Duet), 6 lutego w Starych Jabłonkach (w Hotelu Anders), 8 lutego w Wieniec Zdrój (w (Jutrzenka Medical SPA), 13 lutego w Lublinie (w Centrum K-W Etiuda) i 15 lutego we Wrocławiu (na Stadionie Wrocław).

M. Kalinowski

Partner serwisu