r e k l a m a

Partner serwisu

Przez te nawyki twoje zęby mogą się psuć

Wieś i Rodzina
Data publikacji 28.09.2017r.

Uśmiech ukazujący rząd białych zębów – marzenie nie tylko kobiet. Tymczasem wiele naszych życiowych przyzwyczajeń i nawyków powoduje, że trudno będzie o tę biel i kompletność uzębienia. To czasem drobiazgi, o które nietrudno będzie zadbać.

Dbanie można zacząć już od pierwszych dni życia. A uważni muszą być mama i tata. Próbujesz uśpić dziecko butelką mleka? Takie mleko tuż przed snem zwiększa ryzyko wczesnej próchnicy dziecięcej.

r e k l a m aA może zgrzytasz zębami? To może być odziedziczone po rodzicach i związane z sytuacjami stresowymi. Zgrzytamy zwykle podczas snu. Ta przypadłość może naruszać szkliwo, poluzowywać zęby i powodować problemy ze stawami. Powiedz o tym swojemu stomatologowi.  Słodycze nam nie służą, ale niektóre bardziej, zwłaszcza te, które na dłużej wchodzą w przestrzenie międzyzębowe, jak chociażby wszystkie cukierki żelowe.

Ostrożnie ze słodkimi napojami, ale już szczególnie tymi, które są gazowane. W połączeniu z cukrem są zabójcze dla szkliwa. Lepiej więc pić je przez słomkę. 

Szkliwu bardzo nie służy też rozrywanie zębami opakowań i taśm, a także żucie końcówek ołówków. kk

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a