Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

100 mln euro inwestycji w cukrownie

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
100 mln euro inwestycji w cukrownie
Wiadomości
Data publikacji 14.12.2016r.

Cukrownia w Środzie Wlkp. zyskała właśnie nowy silos na 40 tys. ton cukru. Grupa Pfeifer und Langen zapowiada, że do 2020 r. chce zainwestować w Polsce ok. 100 mln euro.

12 tys. ton buraków na dobę

Nowo wybudowany silos w cukrowni w Środzie Wilekopolskej to jedna z kolejnych inwestycji Grupy Pfeifer & Langen w Polsce. W ostatniej dekadzie wybudowano lub zmoderniozowane pierwszy silos w Środzie oraz silos w Gostyniu. Dzięki niemu oraz innym inwestycjom średzka cukrownia będzie w stanie przerabiać więcej buraków cukrowych. Docelowo ma to być nawet do 12 tys. ton buraków na dobę. 

r e k l a m a

100 mln euro inwestycji

Władze Grupy Pfeifer & Langen, do której należą cukrownie w Środzie Wlkp., Gostyniu, Miejskiej Górce i Glinojecku zapowiadają, że do 2020 r. chcą zainwestować w polskie cukrownie ponad 100 mln euro. Ma to być odpowiedź niemieckiego koncernu na zbliżające się uwolnienie rynku cukru w Europie. Poza silosem w cukrowni w Środzie ma powstać także magazyn wysokiego składowania oraz zostanie zmodernizowana pakowalnia.

-  Dzięki nowej strukturze wzmocnione zostaną zakłady produkcyjne oraz zapewniona długofalowa współpraca z plantatorami burka cukrowego z rejonów upraw Grupy Pfeifer & Langen - przekonują przedstawiciele firmy.    

Widziałeś już nasze video "Ardanowski: mocny cios w rolników uprawiających rzepak"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a