Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

1,5-roczny chłopczyk przejechany przez ciągnik pijanego wujka

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
1,5-roczny chłopczyk przejechany przez ciągnik pijanego wujka
Wiadomości wypadki w rolnictwie
Data publikacji 30.05.2019r.

18-miesięczne dziecko i jego 54-letni wujek zostali przejechani przez ciągnik rolniczy. Do wypadku doszło pod Szczytem, kiedy rolnik chciał pokazać chłopczykowi traktor. Przyczyną wypadku mógł być alkohol jaki wcześniej wypił mężczyzna.

54-latek pod Szczytem chciał pokazać siostrzeńcowi ciągnik, a oboje znaleźli się pod traktorem

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 54-letni mężczyzna chciał pokazać swojemu 1,5-rocznemu siostrzeńcowi ciągnik z bliska. Trzymając chłopczyka na rękach pokazywał traktor i poszczególne podzespoły maszyny rolniczej. 

– W pewnym momencie chcąc wcisnąć klakson, mężczyzna przez przypadek uruchomił silnik. Wówczas pojazd, który pozostawiony był na biegu, ruszył. 54-latek nie zdążył odejść od ciągnika, przewrócił się, a tylne koło przejechało po nim oraz po stopie dziecka. Następnie traktor uderzył w zaparkowany na posesji samochód osobowy, po czym zatrzymał się – relacjonuje wypadek asp. szt. Anna Walerzak, oficer prasowy KPP w Szczytnie. 

 

r e k l a m a

Chłopczyk przejechany przez ciągnik pod Szczytnem trafił do szpitala w Olsztynie

Pomoc do poszkodowanych natychmiast wezwała matka poszkodowanego dziecka, która w chwili wypadku znajdował się na posesji. Służby ratunkowe zdecydowały, że 54-letniego mężczyznę z obrażeniami ciała zabiorą do szpitala w Ostrołęce. 

Z kolei 1,5-roczny malec z urazem nogi trafił do placówki medycznej w Olsztynie. 

Obecnie policjanci z szczycieńskiej komendy ustalają dokładne okoliczności wypadku. Jak do tej pory ustalono m.in., że 54-letni wujek poszkodowanego dziecka w chwili wypadku był pod wpływem alkoholu. Podczas badania alkomatem okazało się, że miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie.  

Do wypadku, w którym ciągnik przejechał 1,5-rocznego chłopczyka i 54-letniego mężczyznę doszło w Dąbrowach pod Szczytnem 

 

Paweł Mikos 
Fot. Archiwum policji (zdjęcie poglądowe) 

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: jak utrzymać rentowność produkcji mleka w czasie kryzysu?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a