Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

27-latek ukradł rolnikowi kilka ton pszenicy. Jaka kara mu grozi?

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
27-latek ukradł rolnikowi kilka ton pszenicy. Jaka kara mu grozi?
Wiadomości Policja
Data publikacji 29.11.2021r.

Pszenica w cenie powyżej 1100 zł za tonę kusi i skusiła 27-latka z woj. łódzkiego, który postanowił rolnikowi ukraść kilka to tego zboża. Jaka jest strata rolnika? Jaka kara grozi złodziejowi?

Łódź. 27-latek okradł rolnika z pszenicy

Od 8 listopada 2021 roku łódzcy policjanci zajmowali się sprawą kradzieży kilku ton pszenicy z terenu gminy Witonia (woj. łódzkie). Tam na niezamieszkałej posesji rolnik prowadził magazyn zboża. Z jednego z budynków urządził sobie pomieszczenie gospodarcze, gdzie przechowywana była pszenica.

r e k l a m a

Budynek w żaden sposób nie był chroniony, a okazja czyni złodzieja. Tej więc nie mógł nie wykorzystać 27-latek, który obrabował pomieszczenie gospodarcze zabierają kilka ton pszenicy.

Poszkodowany rolnik sprawę zgłosił na policję. Swoje straty wyliczył na kilka tysięcy złotych.

r e k l a m a

Złodziej złapany i trafi przed sąd

Nieco ponad dwa tygodnie po tym, jak policja została powiadomiona o kradzieży pszenicy do miejsca zamieszkania 27-letniego mężczyzny zapukali mundurowi. 23 listopada policja zatrzymała złodzieja pszenicy, który usłyszał zarzut kradzieży zboża.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2 pracowników ukradło z ubojni aż 2,5 tony mięsa. Jak im się to udało?

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Kubek ze świnkami czarny – Tygodnik Poradnik Rolniczy

Kubek ze świnkami czarny – Tygodnik Poradnik Rolniczy

Płacisz tylko

16,00 zł

Cena regularna 20,00 zł

SPRAWDŹ

To kolejna kradzież płodów rolnych w ostatnim czasie ujawniona przez policjantów. W połowie listopada do nidzickiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży mięsa w podnidzickiej ubojni (woj. warmińsko-mazurskie). Niby nic wielkiego, ale jak policja zaczęła przyglądać się sprawie, to okazało się, że z ubojni na przestrzeni wielu miesięcy skradziono mięso o łącznej wadze blisko 2500 kg!

Policja nie musiała się specjalnie wysilać w ustaleniu, kto za tą zuchwałą kradzieżą stoi. Właściciel ubojni złodziei nakrył na gorącym uczynku. Złodziejami okazali się być pracownicy ubojni w wieku 46 oraz 55-lat.

Michał Czubak
Fot. arch. policji

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a