Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

36-latek po pijaku pojechał ciągnikiem ukraść węgiel

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
36-latek po pijaku pojechał ciągnikiem ukraść węgiel
Wiadomości Policja
Data publikacji 15.06.2022r.

Nie dość, że pojechał kraść, to jeszcze był pijany! 36-latek w ciągniku rolniczym wpadł w Teklinowie (woj. śląskie) gdy wspólnie z dwoma innymi osobami opróżniał wagon pociągu towarowego z węgla. Złodzieje pokusili się na 2 tony węgla.

Częstochowa. Pijany traktorzysta kradł węgiel w Teklinowie

9 czerwca policja w Częstochowie poinformowała o zatrzymaniu trzech złodziei, którzy w Teklinowie (woj. śląskie) zostali złapani na gorącym uczynku, jak opróżniali na bocznicy wagon z węgla. Złodziei wypatrzyła Straż Ochrony Kolei i to ona o kradzieży powiadomiła policją.

Wysypali 2 tony węgla, ukradli tylko 0,5

r e k l a m a

Wysłany na miejsce patrol policji zauważył ciągnik rolniczy z dwoma osobami na przyczepie. Traktor nie wzbudzał zainteresowania policjantów do momentu, gdy z przyczepy wyskoczyły znajdujące się na nim osoby i zaczęły uciekać. Wtedy policja zatrzymała ciągnik i kierującego nim mężczyznę.

- Badanie wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W dodatku posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a traktor, którym kierował nie był zarejestrowany ani ubezpieczony – przekazują częstochowscy policjanci.

Dalsze działania policji doprowadziły ich do posesji, na której znajdowało się już około 0,5 tony skradzionego węgla.

Jak ustalili śledczy, mundurowi przerwali złodziejom w chwili, gdy ci jechali po kolejny transport skradzionego węgla.

Pozostała dwójka sama zgłosiła się na policję.

Zarzuty kradzieży i inne

Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 36-letni traktorzysta odpowie także za prowadzenie ciągnika po pijaku i wbrew zakazu sądowemu.

Michał Czubak
Fot. ilustracyjne

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a