Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

40-latek pożyczył ciągnik i przyczepę od rolników, a później ukradł 8 ton zboża!

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
40-latek pożyczył ciągnik i przyczepę od rolników, a później ukradł 8 ton zboża!
Wiadomości Policja
Data publikacji 27.09.2022r.

40-latek pożyczonym traktorem pojechał do magazynu i ukradł 8 ton pszenicy. Jadąc po łup zniszczył jeszcze 60 arów uprawy kukurydzy.

Opole. Kradzież zboża i zniszczenie upraw

Na początku września do policjantów z Lewina Brzeskiego (woj. opolskie) wpłynęło zawiadomienie o kradzieży 8 ton zboża i zniszczeniu upraw kukurydzy. Poszkodowany rolnik stwierdził, że z jednego z jego magazynów zniknęło 8 ton pszenicy. Uszkodzenia w uprawach natomiast obejmują 60 arów kukurydzy.

r e k l a m a

Misterny plan 40-letniego złodzieja. Na czym polegał?

Policjanci zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków i tak dotarli do ciągnika rolniczego i jego właściciela. Ten wskazał na osobę, która tego dnia pożyczyła od niego traktor. Już dzień po zgłoszeniu policja złodzieja miała „na widelcu”. Okazał się nim 40-latek z gminy Lewin Brzeski.

Plan złodzieja polegał na tym, że od jednego z sąsiadów pożyczył ciągnik rolniczy, a od drugiego przyczepę. Tym pożyczonym sprzętem pojechał przez pole do magazynu, skąd ukradł 8 ton zboża. Okradziony rolnik straty wycenił na 17 tys. zł.

Teraz 40-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za kradzież i zniszczenie mienia. Do zarzutów stawianych przez policję się przyznał.

Michał Czubak
Fot. ilustracyjne/arch. policja.pl

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a