Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

43-letni rolnik wciągnięty przez maszynę rolniczą. Interweniował LPR

43-letni rolnik wciągnięty przez maszynę rolniczą. Interweniował LPR
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 21.07.2021r.

Poważny wypadek podczas pracy z maszyną rolniczą. 43-letni rolnik został poważnie ranny i helikopterem LPR trafił do szpitala. Jedna z ruchomych części wciągnęła nogę rolnika.

Gostyń. Makabryczny wypadek w gospodarstwie w Gębicach

W minioną niedzielę 18 lipca w Gębicach (woj. wielkopolskie) pod Gostyniem rozegrały się dramatyczne sceny. 43-letni rolnik został wciągnięty przez ruchome elementy maszyny rolniczej. Policja nie ujawnia, jakiego rodzaju był to sprzęt. Podaje natomiast obrażenia rolnika.

r e k l a m a

- 43 letni mieszkaniec w trakcie napraw jednej z maszyn doznał obrażeń lewej nogi. Jedna z części wału wciągnęła mężczyźnie nogę, powodując rany szarpane kończyny. Mężczyzna był trzeźwy - przekazuje sierż. sztab. Marek Balczyński z gostyńskiej policji.

Do szpitala helikopterem LPR

r e k l a m a

Medycy pracujący na miejscu wypadku w Gębicach nie zdecydowali się na transportowanie poszkodowanego do szpitala karetką pogotowia. Wezwano na miejsce helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które zabrało rannego rolnika do szpitala w Ostrowie Wlkp.

Oprócz załogi ZRM i policji na miejscy pracowali także strażacy z OSP Pępowo. Jednak ich rola ograniczyła się jedynie do zabezpieczenia miejsca lądowania LPR.

Michał Czubak
Fot. OSP Pępowo

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a