Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

44-latek chciał posprzątać w oborze. Zginął zaatakowany przez byka

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
44-latek chciał posprzątać w oborze. Zginął zaatakowany przez byka
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 04.08.2022r.

Na Podkarpaciu 1 sierpnia doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniósł 44-letni pracownik sezonowy. Mężczyzna został poturbowany przez byka. Do wypadku doszło podczas prac porządkowych w oborze.

Leżajsk. W Przychojcu byk zabił 44-letniego pracownika gospodarstwa

Do śmiertelnego ataku byka doszło 1 sierpnia w Przychojcu (woj. podkarpackie) przed godziną 9 rano. 44-latek wszedł do obory, gdzie znajdowały się zwierzęta, z zamiarem wykonania prac porządkowych. Tam został zaatakowany przez jedno ze zwierząt. – 44-latek w wyniku odniesionych obrażeń zmarł – poinformowała KPP w Leżajsku.

r e k l a m a

Policja i Państwowa Inspekcja Pracy wyjaśniają wypadek

W związku z faktem, że doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem zwierzęcia sprawą zajmują się śledczy z prokuratury. O zdarzeniu poinformowana została również Państwowa Inspekcja Pracy. Wypadek dotyczył pracownika sezonowego. Inspektorzy PIP będą badać ten przypadek zarówno pod kątem przestrzegania w gospodarstwie przepisów BHP jak i zasady zatrudniania pracowników w gospodarstwie, w którym doszło do wypadku.

r e k l a m a

Zlecona została również sekcja zwłok poszkodowanego, która ma wskazać prokuraturze przyczynę oraz bezpośredni mechanizm śmierci pokrzywdzonego.

Nie żyje 59-letni rolnik zaatakowany przez byka. Zwierzęta utrudniły akcję ratunkową

59-letni rolnik z Warmii i Mazur długo czekał na ratunek. Zaatakowany przez byka gospodarz zmarł w wyniku odniesionych ran. Służby ratunkowe nie mogły się do niego dostać na czas – byki broniły dostępu do rolnika.

59-latek, będąc na polu został zaatakowany przez byka. Zgłoszenie o wypadku służby otrzymały od partnerki gospodarza, która przekazała im, że rolnik wyszedł na pole zagonić bydło, ale został zaatakowany przez jednego z nich.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – aktualny egzemplarz

Tygodnik Poradnik Rolniczy – aktualny egzemplarz

Płacisz tylko

6,55 zł SPRAWDŹ

Michał Czubak

Fot. Unsplash.com/ilustrujące

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a