Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

6-letni chłopiec pod ciągnikiem. Za kierownicą pijany ojciec

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
6-letni chłopiec pod ciągnikiem. Za kierownicą pijany ojciec
Wiadomości Wypadki w rolnictwie
Data publikacji 12.01.2020r.

W Nowym Targu doszło do dramatycznego wypadku. Ciągnik rolniczy przewrócił się na bok przygniatając 6-letniego chłopca. Traktorem kierował ojciec poszkodowanego dziecka. Jak się okazało, był pod wpływem alkoholu.

Nowy Targ: ciągnik przygniótł 6-letniego chłopczyka

W piątek 3 stycznia 2020 roku wieczorem w jednym z gospodarstw w Nowym Targu (woj. małopolskie) doszło do dramatycznego wypadku. Właściciel posesji postanowił odśnieżyć podwórko. W tym celu wykorzystał ciągnik rolniczy. W czasie pracy towarzyszył mu 6-letni synek, który siedział na błotniku traktora. 

r e k l a m a

– Kierujący w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, ciągnik zjechał ze skarpy i przewrócił się na bok przygniatając dziecko. Przybyli na miejsce strażacy wydostali chłopca spod pojazdu. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Obrażenia jakie odniósł wymagają dalszej hospitalizacji – informuje asp. Dorota Garbacz, oficer prasowy KPP w Nowym Targu.

 W trakcie odśnieżania ciągnik zjechał ze skarpy i przewracając się na bok przygniótł małe dziecko (Fot. KPP w Nowym Targu)

r e k l a m a

  • W trakcie odśnieżania ciągnik zjechał ze skarpy i przewracając się na bok przygniótł małe dziecko (Fot. KPP w Nowym Targu)

 

Ciągnik prowadził pijany ojciec poszkodowanego dziecka

W trakcie prowadzenia czynności na miejscu wypadku mundurowi z nowotarskiej komendy ustalili, że ojciec poszkodowanego chłopca w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu

Obecnie mundurowi wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Policjanci proszą o zachowanie szczególnej ostrożności przy wszelkich pracach wykonywanych w obecności dzieci.

– Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia. Pamiętajmy, że pojazdy rolnicze i maszyny mogą stwarzać dla dzieci  bardzo duże zagrożenie. Zadbajmy o to, by dzieci przebywały w bezpiecznej odległości podczas wykonywanej przez nas pracy – apeluje asp. Dorota Garbacz.

 

Paweł Mikos

Fot. Archiwum policji 

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a