Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

70-latek w ciągniku pijany w sztok. „Nie mógł dmuchnąć w alkomat”

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
70-latek w ciągniku pijany w sztok. „Nie mógł dmuchnąć w alkomat”
Wiadomości Policja
Data publikacji 29.09.2022r.

Był tak pijany, że nie był w stanie utrzymać się na nogach, a co dopiero dmuchnąć w alkomat. To jednak nie przeszkodziło 70-letniemu traktorzyście kierować ciągnikiem rolniczym.

Ostrołęka. W gminie Goworowo pijany traktorzysta woził się ciągnikiem rolniczym po całej szerokości drogi

27 września policjanci z Ostrołęki (woj. mazowieckie) zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy. Wg zgłoszenia kierujący traktorem miał znajdować się pod znacznym wpływem alkoholu. Podejrzenia zgłaszającego okazały się trafne. 70-letni traktorzysta był kompletnie pijany!

r e k l a m a

70-letni traktorzysta „nie był w stanie dmuchnąć w alkomat”

Policjanci zatrzymali ciągnik rolniczy, z którego wytoczył się 70-letni traktorzysta. - Senior nie był w stanie dmuchnąć w alkomat, ale jego symptomy jednoznacznie wskazywały na znajdowanie się pod działaniem „promili”. Od 70 - latka wyraźnie było czuć alkohol, poza tym nie potrafił utrzymać równowagi – podaje kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

W związku z tym policjanci zapakowali pijanego traktorzystę do radiowozu i pojechali z nim na badanie krwi na zawartość alkoholu w organizmie.

Teraz seniora będzie czekał sąd. 70-letniemu kierującemu ciągnikiem grozi grzywna nie niższa niż 2500 zł, kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 15 punktów karnych.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące/arch. policja.pl

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a