Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

82-latek zmiażdżony przez siewnik. Rolnik zginął na miejscu

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
82-latek zmiażdżony przez siewnik. Rolnik zginął na miejscu
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 08.10.2022r.

Do tragicznego wypadku doszło na polu we wsi Błenna B (woj. kujawsko-pomorskie). Tam 82-letni rolnik został przygnieciony przez siewnik. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Włocławek. Tragedia w Błennej B. 82-latek zginął zmiażdżony przez siewnik

Do wypadku doszło na polu w okolicy wsi Błenna B w czwartek 6 października 2022 roku wieczorem, ale dopiero rano ktoś to zauważył. Prawdopodobnie na skutek awarii mechanicznej 82-letni rolnik zdecydował się wsunąć pod siewnik. Zanim jednak to zrobił umieścił maszynę na lewarku.

Niestety, gdy już znajdował się pod urządzeniem, siewnik zsunął się z lewarka i zmiażdżył 82-latka. Na ratunek dla seniora nie było szans. Straż pożarna wezwana na miejsce, nie została zadysponowana do ratowania życia, tylko do wydobycia ciała spod siewnika. Okoliczności tragicznej śmierci seniora wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

r e k l a m a

Rolnik zmiażdżony przez kombajn. Pojazd również osunął się z lewarka

Śmierć 82-latka nie jest jedyną w tym roku, w której pojazd lub maszyna rolnicza osunęła się z lewarka. W podobnych okolicznościach w sierpniu zginął młody rolnik, na którego spadł heder kombajnu.

Mężczyzna chciał wymienić koło w pojeździe. W pewnym momencie osunął się lewarek, a na mężczyznę spadł heder kombajnu. 30-latek zginął od razu. Nie miał żadnych szans, żeby przeżyć wypadek.

Dalsze czynności policja prowadzi już pod nadzorem prokuratora. Wszystko jednak wskazuje, że zdarzenie miało charakter nieszczęśliwego wypadku i nikt z osób trzecich nie przyczynił się do zaistnienia wypadku.

30-latek osierocił dwoje dzieci w wieku 5 oraz 10 lat.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące/arch. red.

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a