Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

9 strażaków ratowało cielaczka, który wpadł do szamba

9 strażaków ratowało cielaczka, który wpadł do szamba
Wiadomości
Data publikacji 22.11.2022r.

Nic dziwnego, że straż pożarna jako formacja cieszy się największym zaufaniem społecznym. Reprezentanci tej formacji mundurowej znów pokazali, że można na nich liczyć.

Garwolin. Cielak w szambie – pomogli strażacy

19 listopada w Zwoli koło Garwolina (woj. mazowieckie) do szamba wpadł cielak. Zwierzę samo nie było w stanie wyjść z potrzasku. Konieczna była interwencja straży pożarnej. Na miejscu pojawiły się zastęp z JRG Garwolin i OSP Zwola.

r e k l a m a

Godzinna akcja ratunkowa

Jak podają strażacy z OSP Zwola, działania na miejscu trwały jedną godzinę, w trakcie których strażacy oswobodzili cielaka z potrzasku i przekazali go pod opiekę właścicielom. Cielakowi na szczęście nic się nie stało i cały oraz zdrów powrócił do swoich zajęć.

Byczek w szambie. Ratowali go strażacy

Zdarzenie miało miejsce 10 marca około godziny 9 rano. Ochotnicy z Sokolnik i Kołaczkowa zostali wysłani do Bieganowa (woj. wielkopolskie), gdzie ratowali byczka, który wpadł do szamba. Do wpadnięcia zwierzęcia do szamba doszło z powodu zarwania się pod ciężarem zwierzęcia betonowego wieka.

r e k l a m a

Piły do betonu poszły w ruch

Strażacy przystąpili do ratowania zwierzęcia. Za pomocą pił do betonu poszerzyli otwór w zbiorniku, a następnie przystąpili do ewakuacji byczka. Podwiązali zwierzę pasami i wyciągnęli je z pułapki.

Jak podaje straż pożarna – zwierzęciu nic się nie stało.

Michał Czubak

Fot. OSP Zwola

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a