Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Abramowicz: plany rozwoju Krajowej Grupy Spożywczej wzięte z księżyca

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Abramowicz: plany rozwoju Krajowej Grupy Spożywczej wzięte z księżyca
Wiadomości Krajowa Grupa Spożywcza
Data publikacji 19.05.2022r.

Adam Abramowicz otwarcie krytykuje pomysł budowy przez Krajową Grupę Spożywczą państwowej sieci sklepów z żywnością. Jego zdaniem, to „plany z księżyca wzięte”.

Abramowicz krytykuje pomysł stworzenia państwowej sieci sklepów

- Jako przedstawiciel MŚP nie jestem za tworzeniem państwowych sklepów spożywczych. Na litość, panie ministrze! To są jakieś plany zupełnie z księżyca wzięte! - zwrócił się Abramowicz do uczestniczącego w tej samej debacie Norberta Kaczmarczyka, sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

r e k l a m a

Te słowa padły podczas Kongresu Nowoczesnej Dystrybucji, która odbyła się w dniach 17-18 maja. Zdaniem rzecznika MŚP, państwo nie podoła temu, by prowadzić sklepy. - Wiem ile to wymaga pracy, poświęcenia się, działania – mówi cytowany przez Wiadomości Handlowe.

Inne obszary działania dla państwa

r e k l a m a

Zdaniem rzecznika małych i średnich przedsiębiorstw, państwo powinno odgrywać inną rolę, a nie bawić się budowę państwowych sieci spożywczych. Mianowicie chodzi o przełamania monopolu na poziomie hurtu. - Zdominowany jest ten rynek przez kilka grup. Jeżeli państwo tutaj otworzy drzwi przejściowo i spróbuje zrobić wyłom, to dla sektora będzie to dobrze - powiedział.

Michał Czubak
źródło: wiadomoscihandlowe.pl
Fot. envato.com

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a