Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Absolwentka uczelni Rydzyka została wiceprezesem ARiMR

Zuzanna Ćwiklińska
Kategoria: Wiadomości
Absolwentka uczelni Rydzyka została wiceprezesem ARiMR
Wiadomości
Data publikacji 16.12.2021r.

W państwowych instytucjach związanych z rolnictwem dochodzi w ostatnich tygodniach do wielu zmian kadrowych. Kilka dni temu na stanowisko zastępcy prezesa ARiMR powołano Beatę Nowosielską, która ma na swoim koncie kilka skandali.

Kim jest Beata Nowosielska?

Nowa zastępczyni prezesa ARiMR urodziła się w 1977 r. w Warszawie. Ukończyła Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego z tytułem magistra socjologii. Studiowała także na studiach podyplomowych: z zakresu zarządzania strategicznego na Uniwersytecie Szczecińskim, polityki ochrony środowiska w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu a także prawa pracy i ubezpieczeń społecznych na Uczelni Łazarskiego. Wciąż się rozwija: obecnie studiuje ochronę danych osobowych i zarządzenie bezpieczeństwem informacji.

r e k l a m a

Z Agencji Atomistyki do ARiMR

Od 2014 do 2016 r. Nowosielska działała w warszawskim samorządzie jako radna. Później trafiła do Ministerstwa Środowiska. Od 2017 r. pełniła funkcję Dyrektora Generalnego najpierw w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, a później w Państwowej Agencji Atomistyki. Zajmowała się tam finansami urzędów, zamówieniami publicznymi i zarządzaniem zasobami ludzkimi.

r e k l a m a

Jako zastępca prezesa ARiMR, Nowosielska nadzoruje departament administracyjno-gospodarczy, departament finansowy, departament księgowości oraz departament zarządzania należnościami.

Skandale i kontrowersje

Kilka lat temu media także pisały o Nowosielskiej, ale w zupełnie innym kontekście. Zwrócono wówczas uwagę na jej skandaliczne wypowiedzi o politykach opozycji. W 2017 r. opublikowała w mediach społecznościowych serię wpisów, w których między innymi sugerowała politykom dietę i ćwiczenia oraz konieczność... umycia zębów. Dziennik "Fakt" przyłapał też Nowosielską na zakupach, które robiła w godzinach pracy.

Największym echem odbiło się jednak to, że za właściwe powitanie Donalda Tuska w Polsce uznała “kajdanki i szubienicę”. Wpisy zaowocowały zwolnieniem Nowosielskiej z Ministerstwa Środowiska, jednak, jak widać, nie przyczyniły się do zakończenia jej kariery w strukturach rządowych.

Wideo - Rolnik trafi za kraty na Święta, bo nie chce zapłacić mandatu od inspekcji weterynaryjnej

Idź do wideo

Zuzanna Ćwiklińska, fot. ARiMR

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a