Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Agro Show 2018 rozpocznie się już w czwartek

Agro Show 2018 rozpocznie się już w czwartek
Wiadomości Targi
Data publikacji 17.09.2018r.

W tym roku odbędzie się jubileuszowa dwudziesta edycja wystawy Agro Show. Po raz pierwszy ta największa rolnicza impreza plenerowa w Europie, odbywająca się na lotnisku w Bednarach koło Poznania, rozpocznie się już w czwartek 20 września i potrwa do niedzieli. Zgromadzi blisko 800 wystawców, w tym ponad 100 firm zagranicznych.

Pierwsze dwa dni wystawy, czyli czwartek i piątek będą miały charakter biznesowo-edukacyjny. Wstęp w te dni, jak i pozostałe będzie bezpłatny, otwarty dla wszystkich. Na przybyłych czekać będą darmowe parkingi. Również nieodpłatnie każdy otrzyma katalog wystawy nie tylko z mapą, ale wieloma przydatnymi informacji dla każdego rolnika i jego gospodarstwa.

r e k l a m a

Pierwszy dzień Agro Show 2018

r e k l a m a

Czwartek będzie tzw. dniem branżowym. To jedna z wprowadzonych w tym roku nowości. Tego dnia każda firma ma szansę zaprezentować swoją ofertę przed licznym gronem zaproszonych partnerów biznesowych, przedsiębiorców rolnych i innych osób związanych z branżą. Będzie to również dzień przeznaczony dla mediów, dealerów oraz zagranicznych odbiorców.


Drugi dzień targów

Tradycyjnie piątek będzie dniem dla szkół. Tego dnia już o godz. 10 rozpocznie się finał ogólnopolskiego konkursu „Mechanik na Medal”, a zaraz po nim o godz. 11.30 finał konkursu przeznaczonego dla uczniów mechanizacji rolnictwa „Młody mechanik na medal”. W piątek planowana jest również debata tematyczna pt.: „Agrotronik – zawód z dużymi perspektywami? Czy warto kształcić się w tym kierunku, szanse na rynku pracy.” Tuż przed nią, na konferencji prasowej, zostanie zaprezentowany pierwszy rozdział podręcznika dotyczącego mechanizacji rolnictwa, którego wydawcą będzie Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych pt.: „Systemy agrotroniczne”. Na debatę oraz prezentację podręcznika organizator szczególnie gorąco zaprasza nauczycieli oraz uczniów, którzy tego dnia odwiedzą wystawę. Piątek będzie również pierwszym dniem pokazów polowych. W tym roku po raz pierwszy będą one przeprowadzone w nowej formule. Na polu pokazowym zostaną zaprezentowane maszyny do uproszczonej uprawy roli i siewu. Prezentowane będą również rozsiewacze nawozów mineralnych oraz ciągniki przystosowane do zabiegów agrotechnicznych pracujące w systemie rolnictwa precyzyjnego.

Co zaplanowano na weekend?

Sobota i niedziela to dni wszystkich zwiedzających. W tych dniach także będą odbywać się pokazy rolnictwa precyzyjnego oraz prezentacje maszyn na pasie startowym.

Wystawa Agro Show będzie codziennie otwarta od 9 do 17.

Przemysław Staniszewski

Widziałeś już nasze video ""Rolnicy odsuną PiS od władzy". Protest AgroUnii w Środzie Wlkp."?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a