Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem

Kamila Szałaj
Kategoria: Wiadomości
Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem
Wiadomości Ciekawostki
Data publikacji 24.06.2021r.

Ale numer! Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem! To wcale nie jest żart – dostał 100 proc. głosów. Ukarany przez stolicę apostolską za tuszowanie nadużyć seksualnych w Kościele został sołtysem na Podlasiu.

Arcybiskup sołtysem. Z Kościoła do zarządzania sołectwem

Kilka dni temu, 16 czerwca odbyły się wybory uzupełniające sołtysa w Piaskach na Podlasiu (część miejscowości Bobrówka), po tym jak poprzedni sołtys zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Jedynym kandydatem na jego miejsce był arcybiskup senior Sławoj Leszek Głódź.

- Uprawnionych do głosowania było 36 osób. Nowy sołtys wybrany został jednogłośnie przez dziewięć osób, które przyszły na wybory. Mamy więc pierwszego arcybiskupa wśród sołtysów i pierwszego sołtysa wśród arcybiskupów – mówił cytowany przez TVN24 Marek Jarosz, zastępca wójta gminy Jaświły.

r e k l a m a

Abp Głódź został sołtysem

Arcybiskup na zesłaniu

Przypomnijmy, że arcybiskup powrócił na stałe do swej rodzinnej Bobrówki po tym, jak został zmuszony do opuszczenia rezydencji w Gdańsku. W ten sposób Watykan ukarał duchownego za zaniedbania w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich.

Kamila Szałaj, na podst. UG Jaświły, TVN24, fot. archidiecezja Gdańsk; UG Jaświły

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a