Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Autobus staranował ciągnik. Zginął rolnik, a 8 osób zostało rannych

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Autobus staranował ciągnik. Zginął rolnik, a 8 osób zostało rannych
Wiadomości Wypadki w rolnictwie
Data publikacji 05.07.2018r.

Pod Kłodzkiem autobus zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Siła uderzenia była tak duża, że ciągnik dachował. Niestety zginął 67-letni rolnik. Kierowca autobusu oraz jedna z pasażerek Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z ciężkimi obrażeniami zabrało do szpitala.

Wypadki w rolnictwie: Autobus zderzył się z ciągnikiem na DK 33. Nie żyje traktorzysta

W czwartek, 5 lipca 2018 roku tuż po godzinie 7 rano doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej 33 w okolicach Wilkanowa w powiecie kłodzkim (woj. dolnośląskie). Kierowca autobusu przewożący pracowników wracających z Republiki Czeskiej, z nieustalonych na razie przyczyn najechał na tył prawidłowo jadącego ciągnika rolniczego z przyczepą.

W wyniku zderzenia traktor przewrócił się do rowu, natomiast autobus uderzył w drzewo. Żeby wydobyć 67-rolnika spod maszyny rolniczej strażacy, którzy przybyli na miejsce wypadki musieli użyć narzędzi hydraulicznych i pneumatycznych. 

W wyniku zdarzenia niestety śmierć poniósł kierujący ciągnikiem 67-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Kierujący autobusem obywatel Republiki Czeskiej oraz jedna z pasażerek autobusu przetransportowani zostali śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala – poinformował asp. szt. Paweł Petrykowski, oficer prasowy KPP w Kłodzku.

Również 6 innych osób z lżejszymi obrażeniami trafiło do pobliskiego szpitala. 

Ze względu na wypadek oraz prace służb mundurowych DK 33 była zablokowana przez wiele godzin, a ruch był kierowany objazdami przez Wilkanów.

Kierowca autobusu i pasażerka zostali zabrani śmigłowcami LPR do szpitala Fot OSP Domaszków 

r e k l a m a

Ciężarówka zmiażdzyła traktor. W wyniku ran zmarł 71-letni rolnik

Przed rokiem doszło do równie tragicznego wypadku woj. dolnośląskim. Na DK 5 w okolicach Dobromierza 60-letni kierowca ciężarówki Volvo postanowił wyprzedzić kolumnę pojazdów, w tym ciągnik rolniczy. Jednak kierowca ciężarówki swój manewr wykonywał na podwójnej linii ciągłej oraz tuż przed skrzyżowaniem. W pewnym momencie, traktorzysta na skrzyżowaniu skręcił w lewo. Niestety kierowca ciężarówki nie zdążył już wyhamować auta i z impetem uderzył w traktor przez co obie maszyny wpadły do rowu. 71-letnik traktorzysta z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala w Wałbrzychu. Niestety w kilka godzin później zmarł. 

Więcej w artykule: "Ciężarówka zmiażdżyła ciągnik. Rolnik nie żyje".

 Po zderzeniu autobusu z ciągnikiem DK 33 była zablokowana przez kilka godzin FOT OSP Domaszków

Paweł Mikos

Fot. OSP Domaszków  

Widziałeś już nasze video "Żniwa 2021 – Jaki plon dała pszenica na Podlasiu?"?

autobus zderzył się z ciągnikiem na DK 33 FOT OSP Domaszków
autobus po uderzeniu w ciągnik wpadł na drzewo FOT OSP Domaszków
Kierowca autobusu i pasażerka zostali zabrani śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala Fot OSP Domaszków
Po zderzeniu autobusu z ciągnikiem DK 33 była zablokowana przez kilka godzin FOT OSP Domaszków

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a