Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

To będą burzowe żniwa – prognozuje Józef Gorell

Kategoria: Wiadomości
To będą burzowe żniwa – prognozuje Józef Gorell
Wiadomości Prognoza pogody
Data publikacji 30.06.2019r.

Przewidywana susza w kwietniu i początek maja sprawdziła się w 100%. Późniejsze intensywne opady deszczu w drugiej połowie maja też się sprawdziły. W pozostałych miesiącach tego roku największe opady deszczu będą dominować w południowo-wschodnich rejonach Polski. Z kolei w roku 2020 będą dominowały dłuższe okresy suszy - powiedział "Tygodnikowi Poradnikowi Rolniczemu" Józef Gorell

Józef Gorell jest emerytowanym rolnikiem z Cieszyna w gm. Sośnia, meteorologiem pasjonatem. Jego długoterminowe prognozy pogody od lat publikujemy na łamach "Tygodnika Poradnika Rolniczego". Niestety, tym razem nie zwiastuje niczego dobrego na nadchodzące żniwa...

Prognoza pogody Józefa Gorella od 1 lipca do 30 września 2019 roku

r e k l a m a

  • Lipiec 2019: Pierwsza i druga dekada lipca z burzami i silnym porywistym wiatrem, lokalnie z nawałnicami i intensywnymi opadami deszczu. Często wystąpią intensywne mżawki. Po przejściu frontów jedno-, dwudniowe ochłodzenie. Cały okres duże wahania temperatur od +20°C do +35°C. Trzecia dekada więcej słonecznych dni w zachodnich rejonach kraju, natomiast wschodnie rejony Polski z opadami deszczu. Wystąpią też burze z gradem.
  • Sierpień 2019: Pierwsza dekada sierpnia spływ chłodnego powietrza z północnego zachodu z burzami, silnym porywistym wiatrem, lokalnie intensywnymi opadami deszczu, pomiędzy przechodzącymi frontami rozpogodzenia trwające 1–2 dni. Od 10 do 25 sierpnia opady deszczu i burze nasilą się, najbardziej niebezpieczne burze z intensywnymi opadami i nawałnicami wystąpią około 20 sierpnia, lokalnie z gradem. Dopiero po 25 sierpnia i na początku września nastąpi uspokojenie pogody i czeka nas duża liczba słonecznych dni. Druga połowa sierpnia znacznie cieplejsza – w ciągu dnia do +35°C.
  • Wrzesień 2019: Pierwsza dekada września z niewielkimi opadami deszczu, dużo słonecznych dni, w ciągu dnia do +28°C, nocą spadki temperatur lokalnie do +5°C. Druga dekada września z intensywnymi opadami deszczu, lokalnie wystąpią burze z gradem, z silnym porywistym wiatrem. Duże wahania temperatur pomiędzy dniem i nocą. Największa koncentracja opadów w rejonach południowo-wschodnich Polski, które mogą powodować powodzie i podtopienia. Początek trzeciej dekady nadal z opadami deszczu, później z każdym dniem więcej słonecznych dni.

Prognoza również na stronie internetowej www.kosmopogoda.pl
r e k l a m a
Widziałeś już nasze video ""Rolnicy odsuną PiS od władzy". Protest AgroUnii w Środzie Wlkp."?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a