Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

"Bitwa Regionów" na półmetku - które KGW już wygrały eliminacje?

Kategoria: Wiadomości
"Bitwa Regionów" na półmetku - które KGW już wygrały eliminacje?
Wiadomości Polska
Data publikacji 25.05.2019r.

Dziesięć reprezentacji kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń lokalnych będzie walczyć w półfinale ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” o prawo udziału w finale krajowym, który odbędzie się we wrześniu podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.

Agromasz w Marszewie już 16 czerwca 

O taką możliwość powalczy chociażby 10 zespołów z Wielkopolski w niedzielę 16 czerwca 2019 roku o godz. 9.00 w Marszewie koło Pleszewa podczas targów Agromarsz. W wielkopolskim półfinale „Bitwy Regionów” udział wezmą: stowarzyszenie „Folwarczanie”, KGW z Gorzykowa, KGW z Osowca, KGW Chwałkowo, Trzcielińskie KGW, KGW z Będziechowa, KGW z Kłokoczyna, KGW z Ponętowa Górnego Drugiego, KGW „Babki” z Modliszewka, KGW „Wilkowyjki” z Wilkowa. 

Potrawy przygotowane przez trzyosobową reprezentację każdego z kół będzie oceniała kapituła konkursowa, w której skład wchodzą m.in.: Joanna Ochniak, Adam Chrząstowski, Łukasz Konik i Andrzej Klimek.

r e k l a m a

Blisko 800 Kół Gospodyń chętnych do bitew 

Jak do tej pory, półfinał „Bitwy Regionów” odbył się m.in. na Mazowszu 11 maja w trakcie pikniku „Poznaj dobrą żywność”. Decyzją jury do finału awansowało KGW z Łuzek za przygotowanie bigosu z dziczyzną i czerwoną porzeczką. 
Drugie miejsce jury przyznało KGW „Korniczanki” ze Starej Kornicy za golonkę faszerowaną duszoną w ciemnym piwie, a trzecią lokatę zajęło KGW z Szulborza Wielkiego, które zaserwowało policzki wołowe w sosie z grzybów leśnych z kaszą gryczaną.

Występu podczas finału w Poznaniu mogą być też już pewne: KGW „Ach te baby!” z Kłanina reprezentujące województwo zachodniopomorskie, Samodzielne KGW w Chróścinie z województwa opolskiego oraz KGW Wilków z województwa dolnośląskiego. 

W tym roku do konkursu „Bitwa Regionów” zgłosiły się aż 784 koła gospodyń wiejskich. Najwięcej było z Wielkopolski (123) i Lubelszczyzny (105). 

r e k l a m aPaweł Mikos
Fot."
Bitwa Regionów” podczas Targów Turystyki Weekendowej – Atrakcje Regionów w Parku Śląskim w Chorzowie - zdjęcie zbiorcze (za kowr.gov.pl)

Widziałeś już nasze video ""Rolnicy odsuną PiS od władzy". Protest AgroUnii w Środzie Wlkp."?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a