Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Byk kopnął rolnika w twarz. 33-latek helikopterem trafił do szpitala

Byk kopnął rolnika w twarz. 33-latek helikopterem trafił do szpitala
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 01.08.2022r.

We wsi Bileńskie Kolonia pod Włocławkiem 33-letni rolnik został poturbowany przez byka. Zwierzę kopnęło mężczyznę prosto w twarz. Ranny gospodarz Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym został zabrany do szpitala w Płocku.

Lubień Kujawski. We wsi Bileńska Kolonia byk kopnął rolnika w twarz

Do wypadku doszło 29 lipca kilka minut po godzinie 10. 33-letni rolnik, mieszkaniec Bileńskiej Kolonii (woj. kujawsko-pomorskie) został ranny podczas pracy w gospodarstwie. Wezwane na miejsce służby zostały poinformowane o tym, że poszkodowany jest nieprzytomny po kopnięciu w głowę przez zwierzę. Na miejsce leciał już helikopter LPR.

r e k l a m a

Jak doszło do wypadku młodego rolnika?

Wstępne ustalenia są takie, że do zdarzenia doszło podczas zaganiania byka do transportu. Zwierzę nie chciało współpracować i kopało. Jeden z ciosów trafił prosto w 33-latka, który stracił przytomność.

Rolnik miał sporo szczęścia, bo zanim na miejsce dotarły służby ratownicze, tę przytomność już odzyskał. Historia oraz przypadki kopnięcia przez byka lub krowę opisywane na łamach Tygodnika Poradnika Rolniczego nie zawsze kończyły się z tak pozytywnym finałem.

Ranny rolnik helikopterem LPR został zabrany do szpitala do Płocka, gdzie przeprowadzono u niego szereg badań, mających wykluczyć poważne obrażenia głowy.

Michał Czubak
Fot. OSP Lubień Kujawski

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a