Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Byk ZABIŁ rolnika. Koszmarny wypadek w gospodarstwie w świętokrzyskiem

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Byk ZABIŁ rolnika. Koszmarny wypadek w gospodarstwie w świętokrzyskiem
Wiadomości Policja
Data publikacji 27.10.2022r.

Do wypadku doszło w Desznie (woj. świętokrzyskie). 61-latek po ataku byka zdołał jeszcze o własnych siłach wyczołgać się z obory. Zmarł na podwórku, zanim na miejsce dotarła pomoc.

Jędrzejów. We wsi Deszno byk zaatakował rolnika

Do tragicznego w skutkach ataku byka na człowieka doszło w miniony poniedziałek 24 października na terenie gospodarstwa w Desznie (woj. świętokrzyskie). Mężczyzna wykonywał prace w oborze, gdy około godziny 17 doszło do ataku. 61-latek po tym, jak zwierzę się na niego rzuciło zdołał o własnych siłach wydostać się z obory i przekazać właścicielowi, że został zaatakowany przez byka.

61-latek zmarł w wyniku obrażeń odniesionych na skutek ataku. Nie doczekał się wezwanego na miejsce ratunku. Służby medyczne dotarły pod wskazany adres, ale czynności ratownicze nie przyniosły żadnego skutku. Stwierdzono zgon 61-latka.

Ofiara ataku byka nie była mieszkańcem gospodarstwa. Jak podaje policja z Jędrzejowa, mężczyzna dwa razy w tygodniu pomagał przy bydle w gospodarstwie.

r e k l a m a

Młody rolnik zakatowany przez stado byków. Zwierzęta nie dopuściły ratowników

Do dramatycznego wypadku doszło 29 września rano. Służby ratownicze zgłoszenie o zaatakowaniu przez byki otrzymały kilka minut przed godziną 7. Dziesięć byków zaatakowało 36-latka i zabiło mężczyznę. Strażacy mieli problem z dotarciem do poszkodowanego. Dopiero, jak udało się odciągnąć zwierzęta od niedającego oznak życia rolnika, można było przystąpić do działań ratowniczych. Te nie przyniosły pozytywnego finału – stwierdzono zgon 36-latka.

Michał Czubak
Fot. arch. red.

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a