Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Chłodniejszy początek lipca. Prognoza pogody dla rolników od 30 czerwca do 06 lipca

Chłodniejszy początek lipca. Prognoza pogody dla rolników od 30 czerwca do 06 lipca
Wiadomości Prognoza pogody
Data publikacji 30.06.2021r.

Na początku prognozowanego okresu Polska będzie jeszcze w gorącym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego. Będzie gorąco, ale z przelotnymi opadami deszczu i burzami.

Wysokie temperatury nie odpuszczą

W dzień temperatura na Dolnym Śląsku około 30 stopni Celsjusza, na pozostałym obszarze odrobinę chłodniej 27–29 stopni Celsjusza.

r e k l a m a

Od środy na zachodzie chłodniej, w centrum i na wschodzie do końca okresu ciepło. Od niedzieli ciepło powróci do całego kraju, temperatura od 26 do 29 Celsjusza.

r e k l a m a

  • Pomorze – w prognozowanym okresie temperatury wyniosą od 21 do 29 stopni Celsjusza. Noce w całym regionie ciepłe z temperaturami od 12 do 16 stopni Celsjusza. Deszcze spodziewane są od środy do soboty 3 lipca włącznie.
  • Warmia, Mazury i Podlasie – przez pierwszą połowę prognozowanego okresu należy spodziewać się opadów, które ustaną dopiero w niedzielę 4 lipca. Temperatury osiągną maksymalne wartości w wysokości 28 stopni Celsjusza. Nocą termometry wskażą wartości rzędu 14-17 stopni Celsjusza.
  • Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – od 22 do 29 stopni Celsjusza czekać nas będzie w tych regionach kraju. W nocy termometry wskażą wartości od 14 do 17 stopni Celsjusza. Na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce oraz Kujawach będzie przelotnie padać przez niemal całą prognozę do niedzieli włącznie.
  • Polska Środkowa i Wschodnia – przez większość prognozowanego okresu spodziewana jest pochmurna aura, którzy przyniesie przelotne opadu deszczu, a także burze w dniu 30 czerwca. Termometry wskażą maksymalnie 29 stopni Celsjusza. Nocą temperatury wyniosą od 14 do 17 stopni Celsjusza.
  • Dolny Śląsk – przez pierwszą część prognozy należy spodziewać sporadycznych opadów. W drugiej części prognozy rozpogodzenia. Temperatury w ciągu dnia będą w granicach od 21 do 28 stopni Celsjusza. Nocą spodziewać się możemy temperatury wynoszącej od 14 do 17 stopni Celsjusza.
  • Małopolska – w Małopolsce także przelotny deszcz i burza w dni dzisiejszym (30 czerwca). W ciągu dnia temperatury osiągną maksymalnie 29 stopni Celsjusza. Nocą termometry wskażą wartości od 14 do 16 stopni Celsjusza.

Michał Czubak
fot. Unsplash
źródło: IMGW

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a