Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Ciągnik zderzył się z lokomotywą. Ursus rozleciał się na kawałki [ZDJĘCIA]

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Ciągnik zderzył się z lokomotywą. Ursus rozleciał się na kawałki [ZDJĘCIA]
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 01.08.2022r.

Rolnik przejeżdżał z jednego pola na drugie, gdy zderzył się z kolejką wąskotorową. Ursus, którym podróżował rozleciał się na kawałki. Traktorzysta trafił do szpitala. Wypadek miał miejsce w Kazimierzowie (woj. łódzkie).

Regnów. W Kazimierzowie Ursus C330 wpadł pod wąskotorówkę

Do wypadku doszło w minioną sobotę 30 lipca we wsi Kazimierzów (woj. łódzkie, gmina Regnów). Rolnik przejeżdżał Ursusem C330 z jednego pola na drugie. Żeby móc się tam dostać, musiał pokonać torowisko, po którym porusza się wąskotorówka relacji Rawa Mazowiecka – Biała Rawska.

r e k l a m a

Traktorzysta wielokrotnie w przeszłości pokonywał ten przejazd kolejowy i nie doszło do wypadku. Tym razem było inaczej. Po godzinie 15 oba pojazdy zderzyły się na torowisku. Ciągnik rozpadł się na kilka części.

W wyniku zderzenia kolejki wąskotorowej z ciągnikiem rolniczym ranny został traktorzysta. Doznał on niegroźnych obrażeń ciała, które nie zagrażają jego życiu i zdrowiu. Żadnych obrażeń nie doznały osoby jadące wąskotorówką – dotyczy to zarówno maszynisty jak i turystów, którzy kolejką podróżowali.

r e k l a m a

Kto jest winny zderzenia pojazdów?

Przepisy w tym zakresie są bezwzględne i mówią wprost, że to kierujący pojazdem mechanicznym ma bezwzględnie ustąpić pierwszeństwo przejazdu pojazdowi szynowemu, chyba że znaki drogowe stanowią inaczej. W tym przypadku to traktorzysta spowodowała swoim zachowanie zderzenie z kolejką.

Na jego obronę można jedynie znaleźć fakt, że w obrębie przejazdu kolejowego znajdują się okazała zarośla oraz krzewy, które ograniczyły widoczność kierującemu Ursusem.

Michał Czubak
Fot. OSP Regnów

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – półroczna prenumerata

Tygodnik Poradnik Rolniczy – półroczna prenumerata

Płacisz tylko

156,00 zł SPRAWDŹ

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a