Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Ciągnik zderzył się z pociągiem PKP Intercity. Młody rolnik cudem uszedł z życiem

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Ciągnik zderzył się z pociągiem PKP Intercity. Młody rolnik cudem uszedł z życiem
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 04.05.2022r.

Pod Gorzowem na przejeździe kolejowym w Witnicy (woj. lubuskie) pociąg pasażerski staranował ciągnik rolniczy. Młody traktorzysta miał sporo szczęścia, bo z tej kraksy wyszedł cało!

Gorzów. Zderzenie pociągu z traktorem

Rzadko kiedy w sytuacjach zderzenia pojazdu z pociągiem ma się takie szczęście, że z kraksy wychodzi się bez większych obrażeń. Takie miał 28-letni traktorzysta, który wjechał pod pociąg pasażerski. Do zderzenia doszło w Witnicy (woj. lubuskie) na oznakowanym przejeździe kolejowym. Zdarzenie miało miejsce 30 kwietnia około 14.30.

r e k l a m a

Kto ponosi winę za zderzenie ciągnika z pociągiem?

W takich sytuacjach zwykle to kierujący pojazdem kołowym jest winny spowodowania zderzenia z pociągiem. Nie inaczej było w tym przypadku, kiedy to właśnie 28-latek w ciągniku nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu lokomotywie ciągnącej wagony pasażerskie.

r e k l a m a

Traktorzysta miał jednak sporego farta – lokomotywa nie uderzyła w sam ciągnik rolniczy tylko w ciągniętą przez niego przyczepkę. Prawdopodobnie to uratowało życie 28-latkowi.

Sama kolizja pojazdów wprawdzie nie spowodowała u nikogo obrażeń ciała, ale znacznie opóźniła ruch pociągów na trasie Gorzów – Kostrzyn nad Odrą. Komunikacyjne utrudnienia trwały kilka godzin.

Michał Czubak
Fot. PSP Gorzów

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a