Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Ciągnik zmasakrowany przez pociąg. Traktorzysta zginął na miejscu

Ciągnik zmasakrowany przez pociąg. Traktorzysta zginął na miejscu
Wiadomości
Data publikacji 19.08.2022r.

Do tragicznego zderzenia ciągnika rolniczego typu SAM i pociągu Intercity doszło na przejeździe kolejowym w Jackowie pod Częstochową. Traktorzysta poniósł śmierć na miejscu. Pociągiem podróżowało ok. 350 osób.

Jackowo pod Częstochową - rolnik wjechał ciągnikiem pod pędzący pociąg 

18 sierpnia 2022 r. w miejscowości Jackowo pod Częstochową pociąg Intercity relacji Gdynia-Zakopane zderzył się z ciągnikiem z przyczepą na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W wyniku uderzenia ciągnik został rozerwany na części, a traktorzysta zginął na miejscu. 

– Wstępne ustalenia wskazują, że kierującym ciągnikiem był 64-letni mieszkaniec gminy Kruszyna. Kierujący niezarejestrowanym ciągnikiem rolniczym samodzielnej konstrukcji z przyczepą, nie zachował ostrożności i wjechał na przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Gdynia-Zakopane. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu.  – poinformowała rzeczniczka prasowa KMP w Częstochowie podkom. Sabina Chyra-Giereś. 

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono dochodzenie pod nadzorem prokuratora w celu potwierdzenia przyczyny wypadku, a także identyfikacji zwłok. Dla osób podróżujących pociągiem została zorganizowana komunikacja zastępcza. Z powodu wypadku pociągi kursujące na trasie Gdynia-Zakopane jeździły ze sporym opóźnieniem. Żaden z pasażerów nie ucierpiał

Przeczytaj również: Kierowca Volkswagena staranował ciągnik z przyczepą. Grozi mu ponad 5 lat więzienia

oprac: Justyna Czupryniak  

źródło i fot. klobucka.pl, KMP Częstochowa

 

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a