Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Dopłaty bezpośrednie 2022 - ile pieniędzy dostali rolnicy?

Zuzanna Ćwiklińska
Kategoria: Wiadomości
Dopłaty bezpośrednie 2022 - ile pieniędzy dostali rolnicy?
Wiadomości
Data publikacji 16.02.2022r.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca rolnikom pieniądze z tytułu dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW za 2021 rok. Czas na wypłacenie płatności końcowych mija 30 czerwca. Ile już trafiło na konta rolników?

Miliardowe zaliczki do dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych 

Zaliczki w ramach dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych znalazły się na kontach rolników jeszcze przed końcem ubiegłego roku. Pieniądze z tego pierwszego budżetu otrzymało wówczas 1,21 milionów rolników. Suma wypłat sięgnęła blisko 10 mld zł. Zaliczki za płatności obszarowe z PROW w łącznej wysokości 2,21 mld zł trafiły zaś do 858 tys. Rolników. 

Ile pieniędzy trafiło już do rolników? 

r e k l a m a

Od 1 grudnia 2021 ARiMR przekazuje na konta rolników płatności końcowe. Jak poinformowała Agencja na swojej stronie internetowej, do 11 lutego odbiorcy otrzymali łącznie ok. 13,24 mld zł z tytułu dopłat bezpośrednich i ponad 2,67 mld zł w ramach płatności obszarowych. 

Wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło w 2021 roku blisko 1,3 mln rolników. Łącznie na wsparcie rolników przeznaczono 15,63 mld zł. Całkowity budżet na płatności obszarowe wynosił zaś trochę ponad 3 mld zł. 

Niewielki wzrost budżetu na dopłaty 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w ramach zaliczek na konta rolników wpłynęło 10,4 mld zł w ramach dopłat bezpośrednich i 2,14 mld zł z tytułu płatności obszarowych. Łącznie na wypłaty dopłat bezpośrednich za rok 2020 przeznaczono 15,5 mld zł. Liczba wnioskujących była podobna do tegorocznej. 

Przeczytaj więcej o stawkach i wypłatach dopłat bezpośrednich za 2020 rok: ARiMR wypłaca dopłaty bezpośrednie 2020. Jakie są stawki? Ile pieniędzy dostaną rolnicy?

Rolniku, upewnij się, że ARiMR ma dobre dane 

r e k l a m a

ARiMR apeluje, by rolnicy, którzy wciąż oczekują na pieniądze z dopłat, upewnili się, że podali właściwe i aktualne dane, dotyczące numerów kont. Jeśli dane okażą się nieaktualne, rolnicy nie otrzymają pieniędzy. Zmiany dotyczące danych, takich jak rachunek bankowy, należy zgłaszać w powiatowych biurach ARiMR. 

 Z.Ć.
fot. Pixabay

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a