Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

DRAMAT pod Pyrzycami. ŚMIERĆ rolnika uwięzionego w silosie zbożowym

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
DRAMAT pod Pyrzycami. ŚMIERĆ rolnika uwięzionego w silosie zbożowym
Wiadomości wypadki
Data publikacji 09.12.2020r.

Do tragicznego wypadku doszło w jednym z gospodarstw rolnych pod Pyrzycami. Zasłabł rolnik pracujący w silosie zbożowym. Mężczyzna nie był w stanie wydostać się z pomieszczenia, a chwilę później doszło do zatrzymania serca. Mimo starań ratowników, rolnik zmarł.

Pyrzyce: zginął rolnik pracujący w silosie zbożowym

We wtorek 8 grudnia 2020 roku w jednym z gospodarstw rolnych w powiecie pyrzyckim (woj. zachodniopomorskie) doszło do dramatycznego zdarzenia. Podczas wykonywania prac wewnątrz silosu zbożowego częściowo wypełnionego zbożem zasłabł rolnik. Gospodarz na tyle szybko opadł z sił, że nie był w stanie wyjść samodzielnie ze zbiornika. Świadek tego natychmiast wezwał Zespół Ratownictwa Medycznego z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

r e k l a m a

Jeszcze zanim dotarła na miejsce karetka, doszło do zatrzymania krążenia u mężczyzny. Osoby znajdujące się z poszkodowanym same podjęły się resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą później kontynuowali ratownicy.

Na miejsce wypadku w gospodarstwie wezwano także strażaków oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.  Strażakom przy pomocy specjalistycznych narzędzi udało się wyciąć otwór w powłoce silosu zbożowego i ewakuować rolnika.

r e k l a m a

Niestety, mimo godzinnej walki wielu ratowników, mężczyźnie nie udało się przywrócić czynności życiowych. Lekarz stwierdził zgon – informuje Ratownictwo Medyczne Pyrzyce.

Obecnie dokładne okoliczności i przyczynę śmierci rolnika ustalają policjanci pod nadzorem prokuratury.

 

Paweł Mikos
Fot. Ratownictwo Medyczne Pyrzyce

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a