Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Dramat podczas wykopków. Kombajn zerwał skórę z głowy 12-latki

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Dramat podczas wykopków. Kombajn zerwał skórę z głowy 12-latki
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 29.08.2022r.

12-letnia dziewczynka została poważnie ranna, po tym jak kombajn do ziemniaków pochwycił włosy dziecka i zerwał jej skórę z głowy. Dziewczynka przeszła już wielogodzinną operację, ale do pełni zdrowia jeszcze długa droga przed nią.

Dramat na polu w Raszkowie. Kombajn do ziemniaków wciągnął włosy dziecka

Wczoraj tj. 28 sierpnia w godzinach wieczornych w Raszkowie (woj. świętokrzyskie) na jednym z pól doszło do koszmarnego wypadku przy pracach polowych. Podczas zbioru ziemniaków za pomocą kombajnu wciągnięta została dziewczynka. 12-latka weszła między traktor a kombajn. Wprawdzie dziecko miało spięte włosy w kucyk, ale siła szarpnięcia spowodowała spustoszenie. Dziecku zerwany został skalp z głowy.

r e k l a m a

Dziecko przytomne, zabrane przez LPR

Na nieszczęście w chwili wypadku nikt z osób pracujących przy zbiorze nie posiadał przy sobie telefonu. Ojciec dziecka, aby wezwać pomoc, musiał po telefon pobiec do domu.

Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przytomną 12-latkę przetransportował do szpitala dziecięcego w Krakowie.

Tam dziewczynka przeszła wielogodzinną operację. Obecnie znajduje się w śpiączce farmakologicznej. Później potrzebne będą kolejne zabiegi rekonstrukcyjne.

Policja bada przyczyny wypadku

Okoliczności wypadku są ustalane przez śledczych z jędrzejowskiej policji. Wiadomo, że dziecko znalazło się między traktorem a kombajnem. Ciągnik rolniczy stał na jałowym biegu, ale wał przekaźnikowy kombajny cały czas pracował – ziemniaki były przesypywane na przyczepę.

Nie wiadomo dlaczego dziecko weszło w to miejsce, czym się kierowała dziewczynka. Będzie to przedmiotem ustalania.

Michał Czubak
Fot. arch. red.

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a